بنابر پیش بینی هواشناسی گیلان، طی امروز استان گیلان میزبان هوای گرم منتها در فردا با فعالیت جریانات هوای شمالی، مردم گیلان روز سرد و بارانی را تجربه خواهند کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، استان گیلان طی روزهای اخیر وضعیت نسبتاً پایداری را نسبت به هفته های پیشین در آب وهوا سپری کرد.

اغلب نقاط استان گیلان طی روزهای اخیر با کاهش ابر، افزایش دما و پایداری هوا همراه بود و روزهای شبه بهاری برای هم استانی ها رقم خورد.

بنا بر آنچه هواشناسی اعلام کرده، نقشه ها نشان دهنده فعالیت جریان جنوبی در منطقه است؛ یعنی طی امروز چهارشنبه استان گیلان با فعالیت های جریانات هوایی جنوبی، باد گرم را به خود خواهد دید.

هواشناسی اعلام کرده است که وزش باد در ارتفاعات با شدت بیشتری همراه خواهد بود و دمای هوا نیز طی امروز نسبتاً افزایش خواهد یافت.

صبح امروز نیز اغلب شهرستان های استان گیلان با پدیده مه گرفتگی مواجه بودند به گونه ای که شرایط در شهر رشت و شهرستان های هم جوار آمدوشد برای وسایل نقلیه به کندی صورت می گرفت.

هواشناسی همچنین اعلام کرده که به تدریج از روز پنجشنبه با شمالی شدن جریانات هوایی، بارندگی و کاهش دما در استان مورد انتظار است.

بنا بر پیش بینی ها، ارتفاعات استان گیلان طی فردا با بارش برف و برف مخلوط با باران مواجه خواهند شد.

 

گفتنی است به تدریج از جمعه بانفوذ مجدد جریانات جنوبی، به تناوب شرایط برای وزش باد گرم تا یکشنبه هفته آینده مهیا می شود.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان