با راه اندازی صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در گیلان، پرداخت هزینه 107 بیماری توسط این صندوق میسر شده و آن طور که مدیرکل بیمه سلامت استان اعلام کرده، گیلان در ردیف بالاترین رقم پرداختی کشور در بین ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج با تصویب اساسنامه توسط هیئت وزیران به جهت تخصیص 5000 میلیارد تومان هزینه های درمانی و تصویب 2000 میلیارد تومان تسهیلات قرض الحسنه بر اساس بند «ن» تبصره 17 ماده واحده قانون بودجه سال 1401 ایجادشده است.

برای راه اندازی و ارائه خدمات صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج در استان گیلان تاکنون ۲ جلسه کارگروه و 10 نشست کمیته ای برگزارشده است.

عصر امروز سومین نشست کارگروه استانی صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج گیلان با حضور حیدرعلی بالو سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان، محمود عاطف راد مدیرعامل بیمه سلامت گیلان، تعدادی از معاونین و مدیران ستادی دانشگاه و همچنین نمایندگان بیمه ها و بانک های عامل در سالن اجلاس حوزه ریاست دانشگاه برگزار شد.

در این نشست، الزامات قانونی، فرآیندهای اجرایی و همچنین چالش های موجود در مسیر خدمت صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج گیلان از سوی اعضا موردبررسی قرار گرفت.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به اهمیت راه اندازی صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج اظهار کرد: راه اندازی و ارائه بهترین نوع خدمت به ذینفعان آن از ضروریات امروز جامعه است.

حیدرعلی بالو با اشاره به عملکرد مثبت صندوق بیماری های خاص گیلان افزود: باید تلاش ها در جهت خدمات بیشتر صندوق به بیماران در استان از جمله با همکاری بانک های عامل مضاعف شود.

وی بر ضرورت همکاری و تعامل همه جانبه در جهت خدمت به مردم به ویژه بیماران خاص و صعب العلاج تأکید کرد و گفت: گروهی که نیازمند دریافت تسهیلات صندوق هستند از قشرهای مستضعف و مستأصل جامعه اند.

بالو با بیان اینکه اکنون گیلان نخستین استان در پرداخت بالاترین تعداد تسهیلات است، گفت: باید تلاش کرد تا منابع بیشتری در استان جذب تا از درد و آلام مردم و ذینفعان آن در آستان کاسته شود.

مدیرکل بیمه سلامت گیلان نیز در این نشست اظهار کرد: از منابع صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج هزینه فاکتورهای تشخیصی درمانی بیماران مبتلا به 107 بیماری، پرداخت می شود.

محمود عاطف راد با بیان اینکه بیمه شدگان تمامی سازمان های بیمه گر پایه مشمول استفاده از منابع این صندوق هستند، افزود: بیماران باید فاکتورها و مستندات بیماری خود را به میز خدمت اداره کل بیمه سلامت و یا ادارات بیمه سلامت شهرستان ها ارائه کنند.

وی به اقدامات اداره کل بیمه سلامت گیلان در صندوق بیماری های خاص و صعب العلاج اشاره کرد و گفت: در این صندوق تاکنون 155 فقره پرونده با هزینه ۲ میلیارد و 83 میلیون تومان مصوب شده که 16 پرونده از آن مربوط به بیمه شدگان تأمین اجتماعی با مبلغ 274 میلیون تومان بوده است.

عاطف راد با اعلام اینکه گیلان نخستین استان در کشور با بالاترین رقم پرداختی است، بیان کرد: از ابتدای راه اندازی صندوق تاکنون 806 میلیون تومان اعتبار به متقاضیان پرداخت شده است.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان