رشت - مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای تئاتر با مفاهیم دفاع مقدس در گلزارهای شهدا خبر داد و گفت: جریان سازی در جشنواره های فرهنگی و هنری اهمیت ویژه ای دارد.

به گزارش خبرنگار مهر، فرهاد مختاری بعد ازظهر شنبه در نشست هم اندیشی سومین جشنواره ملی تئاتر کودک، نوجوان و عروسکی ایثار در گیلان، اظهار کرد: تئاتر ظرفیت ارزشمندی برای انتقال مفاهیم اسلامی و اعتقادی است.

وی با بیان اینکه جریان سازی در جشنواره های فرهنگی و هنری اهمیت دارد، افزود: نمایش تئاتر با موضوع ایثار و شهادت با اولویت جریان سازی به مدارس و مراکز آموزشی برده شود.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران با تاکید بر پیاده سازی مفاهیم ایثار و شهادت در بخش های مختلف هنری، بیان کرد: درون مایه فرهنگ ایثار و شهادت از محتوای ارزشمند هنری است که باید به آن پرداخته شود.

مختاری با تاکید بر لزوم توجه به تمرکز زدایی در حوزه های مختلف، اضافه کرد: بسترهای اجرای تئاتر در نقاط مختلف استان فراهم و فقط در مرکز استان متمرکز نشود.

وی با اشاره به اهمیت مردمی سازی فعالیت های هنری بویژه تئاتر، افزود: مردمی کردن تئاتر ایثار در ترویج و بسط این فرهنگ اثر مثبت می گذارد.

مدیرکل امور هنری بنیاد شهید و امور ایثارگران از اجرای تئاتر با مفاهیم دفاع مقدس در گلزار شهدا خبر داد و اضافه کرد: برپایی تئاتر شهر با مفاهیم دفاع مقدس و ایثار و شهادت در گلزار شهدا فرصت خوبی برای انتقال ارزش ها است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان