به گفته استاندار گیلان، با توجه به سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور به گیلان و پیگیری های مسؤولان استانی و اعضای مجمع نمایندگان استان، اقدامات اثربخشی در تسریع عملیات اجرایی این پروژه ها صورت پذیرفته است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی، استاندار گیلان به همراه خیرالله خادمی، معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور از تعدادی از پروژه های مهم عمرانی نیمه تمام گیلان بازدید کردند.

تأکید بر شتاب گرفتن پروژه های نیمه تمام

استاندار گیلان در جمع خبرنگاران لاهیجان، با اشاره به پروژه های نیمه تمام و بلاتکلیف استان نظیر تقاطع غیرهمسطح لاهیجان، کنارگذر انزلی، پل ورودی فومن و راه آهن و آزادراه، اظهار کرد: با توجه به سفر پرخیر و برکت رئیس جمهور به گیلان و پیگیری های مسؤولان استانی و اعضای مجمع نمایندگان استان، اقدامات اثربخشی در تسریع عملیات اجرایی این پروژه ها صورت پذیرفته است.

اسدالله عباسی با اشاره به بازدیدهای میدانی با حضور معاون وزیر راه و شهرسازی و بررسی پروژه های نیمه تمام حوزه راه گیلان گفت: در خصوص میدان فومن که دغدغه مردم است، طراحی میدانی شکیلی برای ورودی این شهر تاریخی مصوب شد، در عین حال برای طراحی پل روگذر مباحث فنی پیش بینی لازم صورت گرفت.

وی در خصوص کنارگذر بندرانزلی که روند اجرای آن تعطیل بود، افزود: برای اولین بار در گیلان ۲۳۸ میلیارد تومان ماده ۵۶ از سوی بانک عامل برای تسریع در روند اجرای این پروژه در نظر گرفته و قرارداد آن منعقد شد.

به گفته استاندار گیلان، یکصد میلیارد تومان از محل اعتبارات سفر رئیس جمهور به گیلان و ۱۵۰ میلیارد تومان نیز از بنادر و دریانوردی برای کنارگذر بندرانزلی اختصاص یافته است تا بخش زیادی از این پروژه به سرانجام برسد.

عباسی با تأکید بر شتاب گرفتن پروژه های نیمه تمام تصریح کرد: روند اجرای عملیات همه پروژه های اجرایی شرکت ساخت و توسعه زیربناهای حمل ونقل کشور، نظیر تقاطع غیرهمسطح لاهیجان، کنارگذر شهرستان های بندرانزلی، تالش، کمربندی چابکسر، لنگرود، چهارخطه کردن محور فومن به پونل، بهسازی و تکمیل محور لیسار، تالش به پونل و بزرگراه فومن-صومعه سرا-تالش و آستارا باید به نفع مردم شتاب بیشتری بگیرد و در موعد مقرر با همتی جهادی و انقلابی به نتیجه برسد.

تخصیص ۵۰۰ میلیارد تومان به پروژه راه آهن رشت-کاسپین

مدیرکل راه وشهرسازی استان گیلان نیز با اشاره به آخرین وضعیت پروژه راه آهن رشت-کاسپین در استان اظهار کرد: مشکلات تأمین مصالح این پروژه های مهم مرتفع شده و حدود ۵۰۰ میلیارد تومان نیز پرداخت شده است.

هادی رحمانی با بیان اینکه ایستگاه پیربازار تا یک ماه آینده به اتمام می رسد، گفت: در ادامه مسیر با توجه به احداث تعدادی پل، قرار است تا خردادماه سال آتی تحویل این پروژه صورت گیرد.

مدیرکل راه وشهرسازی استان گیلان همچنین تأکید کرد که در پروژه آزادراه قزوین-رشت نیز با توجه به رفع موانع و تخصیص اعتبارات لازم، سرعت پیشرفت کار مورد تأکید است تا با اتمام این پروژه مهم که در کاهش بارترافیکی نقش بسزایی دارد، آحاد مردم از آن بهره مند شوند.

بازدید از روند عملیات اجرایی پروژه های راه آهن رشت-بندرکاسپین محدوده منطقه آزاد انزلی و نیز کنار گذر این شهرستان، تقاطع های غیرهمسطح لاهیجان و کلاچای رودسر،کنارگذر لنگرود و چابکسر و نیز جلسه بررسی آخرین وضعیت پروژه های شرکت ساخت وتوسعه زیربناهای حمل ونقل کشور در گیلان از جمله برنامه های معاون وزیرراه و شهرسازی در استان بود.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان