رشت- مدیرکل هواشناسی گیلان با اشاره به اینکه بارندگی پراکنده تا ۲ روز آینده مهمان گیلانی ها است، گفت: تاکنون بندرانزلی با ۱۲۳ میلیمتر بیشترین بارندگی را داشته است.

محمد دادرس در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین الگوی حاکم بر نقشه های هواشناسی و با بیان اینکه تا ۲ روز آینده در گیلان ادامه دارد، گفت: هوای استان امروز و فردا نیمه ابری و در برخی نقاط شاهد بارش های پراکنده خواهیم بود.

مدیرکل هواشناسی گیلان در ادامه یخبندان صبحگاهی برای امروز و فردا از دیگر پدیده های جوی پیش بینی شده برای استان عنوان کرد و افزود: بندرانزلی با ۱۲۳ میلیمتر و آستارا با ۹۶ میلیمتر ب یشترین بارندگی در استان را ثبت کرده اند.

وی با اشاره به بارش برف یک متری در گردنه اسالم به خلخال ادامه داد: بارندگی ها نیز از روز جمعه به صورت موقت متوقف می شود.

دادرس تاکید کرد: ارتفاع موج در دریای خزر برای امروز و فردا حدود ۲ متر پیش بینی شده که برای انجام فعالیت های دریانوردی و صید نامناسب است اما از عصر فردا به تدریج از ارتفاع موج کاسته می شود.

وی اضافه کرد: دمای فعلی هوای رشت ۶ درجه سانتیگراد و رطوبت هوا نیز ۹۵ درصد است.

گفتنی است؛ در ۲۴ ساعت گذشته اسبه وونی تالش با ۸ درجه زیر صفر سردترین و شهر رشت، کیاشهر، لاهیجان و بندر انزلی با ۶ درجه روی صفر گرم ترین مناطق استان بوده است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان