در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

آستارا- مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با اشاره به اینکه بیش از ۵۰۰ هزار مترمکعب برفروبی در استان انجام شده است، گفت: خسارت ساختمان ها و افراد آسیب دیده از برف جبران می شود.

به گزارش خبرنگار مهر، امیر مرادی پیش از ظه ر پنجشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: با توجه به صدور هشدار نارنجی هواشناسی و بارش باران که در استان پیش بینی شده بود، جلسه ستاد مدیریت بحران استان به ریاست استاندار تشکیل و با تصمیماتی در آن جلسه مقرر برای همه دستگاه های خدماتی و امدادی نقش تعیین شود تا در بارش های پیش رو آماده خدمات رسانی به مردم باشند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه بالای ۱۲۰ سانتیمتر بارش برف در غرب استان داشته ایم، افزود: بیش از ۲ روز است که این بارش ها تداوم دارد لذا به دستور استاندار گیلان عازم آستارا شدیم تا از وضعیت خدمات رسانی و اقدامات فرماندار و مدیریت بحران در این شهرستان بازدید کنیم.

وی افزود: تیم راهداری با همه امکانات در این ایام پای کار بوده و با ۲۰ دستگاه ماشین آلات سنگین در محورهای شهرستان و ۲۰ دستگاه هم از بخش خصوصی وارد مجموعه شدند و الان ۴۰ دستگاه در شهرستان در حال فعالیت است.

مرادی با اشاره به دستور استاندار مبنی بر بازگشایی راه های فرعی و باز شدن راه های اصلی از سوی راهداران گفت: در بازدیدی که از روستاها داشته ایم همه راه ها باز و یک دور کامل این بازگشایی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: طی بازدید از نانوایی ها و خوار و بار فروشی ها، اورژانس، پلیس راه، هلال احمر و مهم تر از همه دهیاری های ما با همه امکانات پای کار بودند و خوشبختانه آن چیزی که برنامه ریزی کرده بودیم در استان به عنوان اینکه همه در کنار هم عمل کنند این انسجامی که در بارش های اخیر وجود داشت مثال زدنی بود و نقاط ضعفی هم وجود داشت که آنها را احصا کردیم تا در بارش های بعدی بتوانیم آنها را پوشش دهیم.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری گیلان با بیان اینکه تا کنون توانسته ایم بیش از ۵۰۰ هزار مترمکعب را در کل استان برف روبی کنیم، گفت: بیش از یک سوم آن مربوط به شهرستان آستارا است که اقدامات خوبی در این منطقه صورت گرفته که جا دارد از همه عوامل اجرایی بویژه فرماندار به نیابت از استاندار قدردانی شود.

وی از مردم خواست در فصل بارش ها بویژه وقتی هشدار نارنجی صادر می شود از مسافرت های غیر ضروری خودداری کنند تا از این فرصت های بارش بهتر استفاده کنیم و مشکلی برای فردی پیش نیاید.

مرادی تاکید کرد: همه واحدهای مسکونی و روستایی ما بیمه هستند که دستور دادیم شناسایی بشوند و هر واحد ساختمانی که از بارش های سنگین خسارت دیده است و همچنین افرادی که به آنها خسارت وارد شده است بعد از بارش ها حتماً پرداخت خسارت به موقع صورت خواهد گرفت.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان