در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

عقب ماندگی ها در حوزه مسکن گیلان جبران شود

۱۴۰۱/۱۰/۲۶ ۰۹:۴۱ کد خبر: 180730
رشت- استاندار گیلان با تأکید بر اینکه عقب ماندگی استان در حوزه مسکن باید جبران شود، گفت: تعاونی ویژه ساخت مسکن در گیلان تشکیل و مدیریت آن به افراد دارای صلاحیت سپرده شود.

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی صبح دوشنبه در نشست شورای مسکن استان گیلان، انسجام، مدیریت، برنامه ریزی و هدف گذاری در همه بخش ها به ویژه اجرای طرح ملی مسکن را مؤثر دانست و اظهار کرد: تهیه مسکن جز تعهدات الویت دار دولت سیزدهم است که باید همه دستگاه ها برای این مسئله پای کار باشند.

وی با اشاره به نگاه ویژه دولت سیزدهم در بخش مسکن، افزود: رویکرد دولت سیزدهم در بخش مسکن در گیلان به جد پیگیری و دنبال می شود.

استاندار گیلان با اشاره به اهمیت تشکیل تعاونی ویژه ساخت مسکن در استان، بیان کرد: اداره تعاونی ها به افراد صلاحیت دار و توانمند سپرده شود تا تجربه تلخ ناکارآمدی و سوءمدیریت برخی تعاونی های گذشته تکرار نشود.

عباسی با بیان اینکه اجرای طرح مسکن در گیلان با سرعت و دقت بیشتری پیگیری شود، گفت: زمان در کار جهادی و عملیاتی بسیار اهمیت دارد و در بخش مسکن هم باید مورد توجه قرار گیرد.

وی با اشاره به رابطه مستقیم اجرای طرح ملی مسکن و ایجاد اشتغال، افزود: ساخت مسکن و ساخت و ساز در استان منجر به اشتغالزایی می شود.

نگاه علمی و دانش محور در ساخت و سازها

استاندار گیلان با تاکید بر اجرای ساخت و سازها با نگاه علمی و دانش محور در استان، بیان کرد: ساخت و سازها در اجرای طرح ملی مسکن با دانش روز و کارشناس محور همراه شود.

عباسی با اشاره به کم کاری های صورت گرفته در بخش مسکن، اضافه کرد: کم کاری ها و عقب ماندگی ها در حوزه مسکن در گیلان جبران شود.

وی با تاکید بر لزوم توجه به ساخت مسکن روستایی، افزود: بسترهای ساخت و ساز در مناطق روستایی فراهم شود.

استاندار گیلان با بیان اینکه کیفی سازی در اجرای طرح مسکن ملی مورد توجه قرار گیرد، گفت: توجه به مقوله کیفیت در ساخت و ساز و استفاده مصالح ارزان و مقاوم در ساخت و سازها لحاظ شود.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان