در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشت- استاندار گیلان با اشاره به آغاز فعالیت تعدادی جایگاه های CNG برای رفاه حال شهروندان گفت: از هفته آتی ساعت فعالیت ادارات و مدارس به حالت عادی بازمی گردد.

به گزارش خبرگزاری مهر، اسدالله عباسی در جلسه قرارگاه جهادی مدیریت گاز و برق گیلان با اشاره به تعطیلی روز پنج شنبه جاری گفت: با توجه به همراهی مردم استان در مدیریت مصرف انرژی و در تداوم این همکاری در صرفه جویی و مصرف بهینه انرژی و به منظور راه اندازی تعدادی از سی ان جی ها و واحدهای تولیدی که مورد تقاضای مردم بوده است، پنج شنبه جاری تعطیل خواهد بود.

وی با تاکید بر اینکه تعطیلی راه حل نهایی برای کمک به مدیریت مصرف انرژی نیست، اظهار کرد: همانگونه که رئیس جمهوری بیان کردند تعطیلی ها باعث به سختی افتادن مردم می شود اما در این شرایط تعطیلی را پذیرفتیم تا مردم به زحمت نیافتند.

عباسی با بیان اینکه از فردا تعدادی از جایگاه های سی. ان. جی به منظور رفاه حال مردم بازگشایی می شوند، گفت: پنج شنبه را تعطیل اعلام کردیم تا در ۲ روز پنجشنبه و جمعه صرفه جویی بیشتری صورت گیرد و از شنبه ساعت کاری ادارات و تمامی فعالیت های مراکز آموزشی شامل مدارس و دانشگاه ها به روال عادی خود برمی گردد.

وی ضمن قدردانی از همکاری مردم در صرفه جویی مصرف گاز و برق افزود: توانستیم از طریق قرارگاه جهادی، مدیریت هوشمندانه ای داشته باشیم تا خانواده ها دچار مشکل نشوند.

استاندار گیلان عنوان کرد: با توجه به صرفه جویی صورت گرفته، از فردا تعدادی از خطوط واحدهای تولیدی نیز راه اندازی می شوند. در خصوص صنایع باید طوری برنامه ریزی شود که چرخ واحدها بچرخد و استان از تولید باز نماند.

عباسی با اشاره به کمک های انسان دوستانه مردم گیلان، افزود: خوشبختانه، صرفه جویی در استان گیلان منجر شد که استان های همجوار نیز در خصوص گاز، کمتر دچار مشکل شوند.

ساعت ۲۰ پایان فعالیت اصناف در گیلان

وی اضافه کرد: تمامی دستگاه ها، سازمان ها و نهادهای استان و همچنین شعب بانک های عامل موظفند نسبت به خاموش نمودن تمامی سیستم های گرمایشی و موتورخانه ها، یک ساعت قبل از خروج کارمندان از پایان وقت اداری چهارشنبه ۲۸ دی ماه تا اول وقت اداری شنبه اول بهمن ماه اقدام کنند.

رئیس قرارگاه مدیریت جهادی گاز و برق گیلان، ساعت ۲۰ را زمان پایان فعالیت اصناف در استان عنوان و خواستار جدیت دستگاه های نظارتی و همکاری اصناف در اجرای این مصوبه شد و گفت: براساس این مصوبه رستوران ها، اغذیه فروشی ها، مراکز تهیه و توزیع غذا می توانند تا ساعت ۲۳ فعالیت کنند.

استاندار گیلان ضمن تاکید بر نهادینه ساختن فرهنگ مصرف بهینه انرژی بیان کرد: مصرف برق وگاز باید همزمان و با برنامه ریزی مدیریت شود و صرفه جویی هوشمندانه تا هر زمان لازم باشد انجام می شود.

وی اظهار داشت: گیلان در مدیریت انرژی های برق و آب موفق عمل کرده و امیدواریم زمستان را با مدیریت صحیح و مصرف بهینه گاز به پایان برسانیم.

عباسی اضافه کرد: هرگونه امتحانات دانشگاه ها در زمان مقرر برگزار می شود.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان