معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با بیان اینکه ایران در تولید علم در منطقه اول و در دنیا رتبه ۱۵ را دارد، گفت: ایران اسلامی در حوزه تولید علم در سال های اخیر توانسته در دنیا حرف های زیادی برای گفتن داشته ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، یونس پناهی، معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی امروز در دیدار با آیت الله فلاحتی نماینده ولی فقیه در گیلان با تاکید بر اینکه تولید علم از اولویت های مهم وزارت بهداشت و درمان است و این مهم به وزارت خانه هویت بخشیده، اظهار کرد: رهبری معظم انقلاب در خصوص تولید علم تأکید فراوان دارد چرا که تولید علم و دانش به وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی در نظام جمهوری اسلامی ایران شان منزلت بخشیده است.

وی با بیان اینکه ایران در تولید علم در منطقه اول و در دنیا رتبه ۱۵ را دارد، افزود: ایران اسلامی در حوزه تولید علم در سال های اخیر توانسته در دنیا حرف های زیادی برای گفتن داشته باشد و این روند باید استمرار داشته باشد.

معاون تحقیقات و فناوری وزیر بهداشت با تاکید بر قرارگیری در مسیر خودکفایی درمانی و علمی و تاکید مراجع و بزرگان به این حوزه گفت: توجه به علم و دانش در مرجعیت علمی ایران بسیار حائز اهمیت است و ما در تلاشیم تا علاوه بر استفاده عموم مردم از آن، دنیا نیز به ما مراجعه کنند.

پناهی به تشریح بخشی از دستاوردهای علمی ایران در عرصه های مختلف پرداخت و بیان کرد: رتبه ایران در فناوری بین ۱۳۲ کشور در سال ۲۰۰۰، ۶۷ بود اما اکنون که به زیر ۵۰ رسیده در تلاشیم تا به رتبه ۳۰ در دنیا برسانیم.

معاون وزیر بهداشت با تاکید بر رفع نیاز های مردم در بخش سلامت گفت: وزارت بهداشت در تلاش است تا با به کارگیری اقداماتی بار بیماری را کاهش و امید به زندگی را افزایش دهد.

پناهی با بیان اینکه پیری جمعیت تهدید امروز کشور است، افزود: میانگین جمعیت کشور بسیار کم است و باید تلاش کرد تا جمعیت کشور به وضع ایده آل برسد.

وی با اشاره به تسهیل بخشی به امور جوانان و فرزندآری، افزود: جوانی جمعیت و فرزندآوری نیازمند عزم ملی، مردمی و مسئول محورانه است.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به چالش های زیست محیطی در کشور بیان کرد: محیط زیست و ایجاد فضای سالم یکی دیگر از راهبردهای سلامت است که همه باید در این بخش دغدغه مند باشند.

پناهی با بیان اینکه چاقی و دیابت تهدید جهانی تلقی می شود، گفت: اعتیاد، بیماری و تهدیدات سلامت روان و هم چنین تهدیدات فضای مجازی از دیگر معظلات جامعه است که باید برای آنها برنامه هدف مند تعریف کرد.

معاون وزیر بهداشت با اشاره به نقش محوری نخبگان و دانشگاهیان در پیشبرد اهداف بهداشت و درمان افزود: عملکرد بهداشت و درمان در ارتقای سلامت جامعه جهادی بوده و در این راستا نقش نخبگان بسیار حائز اهمیت است.

وی کرونا را نقطه ای برای اوج قدرت نمایی ایران دانست و بیان کرد: ایران اسلامی در کنترل کرونا و واکسیناسیون بسیار قدرتمند و جهادی عمل کرد و جزو اولین ها در دنیا بود.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست با تاکید بر استفاده از توان همگانی در جهت پیشبرد امور سلامت مردم، اظهار کرد: در تلاشیم با همت همه جانبه و با تشکیل تیمی جهادی نظام سلامت استان را ارتقاء ببخشیم.

به گفته محمدرضا آشوبی، تیمی را تشکیل خواهیم داد که تمام وقت در خدمت دانشگاه بوده و تعارض منافع با بیرون نداشته باشند.

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان