در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رشت- مدیرکل دفتر امور بانوان وخانواده استانداری گیلان از برگزاری مراسم تجلیل از ۲۰ بانوی فعال، اثرگذار و نخبه گیلانی همزمان با دهه مبارک فجر در استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار مهر، زهرا یعقوب نژاد شامگاه دوشنبه در سومین نشست مشاوران بانوان فرمانداری های شهرستان های استان گیلان با اشاره به روزشمار دهه فجر و روز انقلاب اسلامی، زنان و خانواده و تربیت نسل انقلابی اظهار کرد: یکی از برنامه های شاخص این اداره کل در این ایام تجلیل از ۲۰ بانوی فعال، اثرگذار و نخبه در قالب یک همایش استانی است.

وی با بیان اینکه به دنبال آزادسازی زنان زندانی با جرایم غیرعمد هستیم، افزود: امیدواریم با همکاری دستگاه قضا و اداره کل زندان ها اشتغالزایی برای اینگونه افراد با جایگزینی فراهم شود تا مشکلات این زنان نیز به مرور برطرف شود.

یعقوب نژاد از برگزاری طرح آموزش پیش از ازدواج برای دانش آموزان و دانشجویان دختر در گیلان خبر داد و اضافه کرد: در راستای حمایت از خانواده و جوانی جمعیت شهرستان ها کمیته سامانه ازدواج را تشکیل داده و در دستور کار قرار دهند.

وی با اشاره به مصوبات سفر رئیس جمهور به گیلان در قالب اعتبارات صندوق کارآفرینی امید برای شهرستان ها تصریح کرد: برای بازگشت به مدرسه دختران بازمانده از تحصیل اعتبار خوبی تخصیص یافته و شهرستان های رشت و تالش و انزلی مشمول اجرای این طرح ملی هستند.

یعقوب نژاد به اجرای طرح «فردای روشن نسل امید (فرنا)» در راستای برنامه های ستاد ملی جمعیت در این استان اشاره کرد و افزود: جلوگیری از سقط جنین بسیار مهم تر از فرزندآوری است و باید با برگزاری دوره های آموزشی با همکاری بهزیستی و ورزش و جوانان در این زمینه اقدام کنیم.

مدیرکل دفتر امور بانوان گیلان خانواده را اولویت ستاد ملی جمعیت دانست و گفت: اول باید به فکر تحکیم خانواده باشیم و سپس سیاست های جمعیتی را دنبال کنیم.

یعقوب نژاد با اشاره به تقارن دهه فجر با اعیاد ملی و مذهبی، اضافه کرد: همه تجلیل ها و تقدیرها و برنامه ها در دهه فجر با محوریت تقویت نشاط اجتماعی برای جامعه برگزار می شود.

وی اضافه کرد: پنج رویکرد «گسترس فرهنگ و سیره امام راحل و تبیین بیانیه گام دوم»، «معرفی الگوهای اسلامی - انقلابی برای زنان مسلمان حمایتگر و پیشران در گفتمان الگوی سوم زن مسلمان»، «انعکاس دستاوردهای زنان همراه با تجلیل از زنان و مادران نمونه»، «ترویج نگاه گفتمانی و تمدنی به زن» و «افزایش نرخ مشارکت زنان در جامعه» از برنامه های کمیته زنان و خانواده دهه فجر به شمار می رود.


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان