در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

وزیر بهداشت با دستور به معاون توسعه وزارت متبوع با درخواست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان مبنی بر احداث بیمارستان جنرال ۸۰۰ تخت خوابی در رشت، موافقت کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عصر امروز محمدتقی آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با همراهی جبار کوچکی نژاد، نماینده مردم شهرستان های رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با بهرام عین الهی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دیدار و گفت وگو کرد. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با برشمردن ضعف ها و چالش های نظام سلامت استان، کمبود فضای فیزیکی در بخش بهداشت، درمان و آموزش را از عمده ضعف های گیلان دانست. 

وی به موضوع کمبود تخت های درمانی در مرکز استان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر رشت به عنوان مرکز استان حدود یک هزار تخت درمانی کمبود دارد. 

محمدتقی آشوبی، جبران کمبود تخت های درمانی در رشت را احداث بیمارستان جنرال ۸۰۰ تخت خوابی دانست و گفت: هم اکنون بیمارستان پورسینا رشت در حال تجدید بنا است که با بهره برداری از آن، کمبود تخت های درمانی جبران نمی شود. 

وی، گیلان را با داشتن ۱۴ درصد جمعیت بالای ۶۰ سال، جز استان های سالمند کشور برشمرد و بیان کرد: بسیاری از بیماری های واگیر و غیر واگیر در پی افزایش جمعیت سالمندی در استان افزایش پیدا می کند و این مهم می طلبد زیرساخت های درمانی برای ارایه خدمت به این قشر، فراهم شود. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین به افزایش سه برابری گردشگران و مسافران در استان در برخی از ایام سال و همچنین گسیل جمعیت به ویژه سالمندان از فلات مرکزی ایران به گیلان در پی کمبود منابع آب اشاره کرد و خواستار توجه بیش از پیش مقام عالی وزارت بهداشت به استان گیلان شد. 

بهرام عین الهی وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی نیز در این نشست با دستور به معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت به درخواست سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در خصوص احداث بیمارستان جنرال ۸۰۰ تخت خوابی از ردیف پروژه های ملی و تخصیص اعتبار مصوب جهت ساخت و راه اندازی این بیمارستان در رشت موافقت کرد. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان همچنین با همراهی کوچکی نژاد با بهروز رحیمی، معاون توسعه مدیریت، منابع و برنامه ریزی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی نیز دیدار و ضمن پیگیری اولیه احداث بیمارستان جنرال ۸۰۰ تخت خوابی رشت، پیگیر جذب نیروی انسانی و همچنین مطالبات پرسنلی و غیر پرسنلی شد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان