مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی گیلان از برگزاری برنامه آموزشی هنر و رسانه در گیلان و در مدت زمان ۲ روز خبر داد و گفت: این دوره آموزشی در روزهای پنج شنبه ۶ بهمن و پنجشنبه هفته بعد ۱۳ بهمن در سالن اجتماعات ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین سعید مهدوی امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه هیئت ها، مساجد و تشکل های دینی نقش مهمی در حل مشکلات کشور دارند، اظهار کرد: تشکل های دینی در کشور نقش مهمی در ایجاد آرامش در جامعه در مواقع بحران دارند ولی غالب این فعالیت ها بازگو نمی شود لذا سازمان تبلیغات اسلامی در نظر گرفت از سال ۱۳۹۹ جشنواره حبیب را با هدف انعکاس فعالیت های تشکل های دینی در خدمت رسانی به مردم برگزار کند. 

وی با اشاره به برگزاری سومین جشنواره حبیب در سال ۱۴۰۱ گفت: این جشنواره، امسال و با هدف معرفی کارکردهای اجتماعی مجموعه های مذهبی، ترغیب فعالان فرهنگی به فعالیتی موثر در فضای مجازی و تقدیر از تولیدات رسانه ای تشکل های دینی و فعالان رسانه ای در استان گیلان و توسط سازمان تبلیغات اسلامی برگزار می شود. 

مدیر کل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان با اعلام محورهای سومین جشنواره حبیب استان گیلان بیان کرد: جهاد تبیین، نهضت مردمی تبلیغ، تعظیم شعائر دینی، خدمات اجتماعی و مسجد و امام محله پنج محور جشنواره حبیب است. 

به گفته مهدوی، تبیین معارف و دستاوردهای انقلاب اسلامی، تبیین مسئله جمعیت و خانواده، تبیین شخصیت میرزاکوچک جنگلی؛ معرفی چهره های مردمی فعال در تبلیغات دینی، عملکرد تشکل های دینی در برگزاری مراسم مذهبی (اعیاد، ولادت ها، شهادت ها و غیره)، عملکرد تشکل های دینی در امور جهادی، خیریه، بهداشت و درمان و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی مساجد و امامان محله از مواردی است که شرکت کنندگان در محورهای جشنواره می توانند به آن بپردازند. 

وی با بیان اینکه آثاری که در دوره گذشته داوری شده اند حق شرکت در این دوره را ندارند، تصریح کرد: تولیدات باید در قالب مستند، فیلم کوتاه و یا کلیپ و حداکثر در ۲۳ دقیقه و در فرمت های رایج ویدئویی ارسال گردد و همچنین، آثار کپی شده در جشنواره حبیب داوری نشده و آثار ارسالی باید برای ۲ سال گذشته باشد و پس از ارسال امکان تغییر وجود ندارد. 

به گفته مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی استان گیلان، علاقمندان به شرکت در سومین جشنواره حبیب می توانند تا پایان بهمن ماه آثار خود را با ذکر فرد و تشکل دینی خود به سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان محل سکونت خود ارسال کنند. 

مهدوی همچنین از برگزاری برنامه آموزشی هنر و رسانه در گیلان خبر داد و گفت: این دوره آموزشی در روزهای پنج شنبه ۶ بهمن از ساعت ۹ الی پنج بعد از ظهر و روز دوم پنجشنبه هفته بعد ۱۳ بهمن از ساعت ۱۴ تا ۱۸ و در سالن اجتماعات اداره کل تبلیغات اسلامی استان گیلان (رشت_میدان مصلی) برگزار می شود. 

وی با اشاره به رایگان بودن این دوره آموزشی برای مخاطبین جشنواره حبیب افزود: به جهت انجام تمهیدات تهیه نهار و پذیرایی و صدور گواهی پایان دوره لازم است به نشانی اینترنتی https://b2n.ir/Habib_Edu مراجعه کنند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان