رشت- فرماندار رشت با اشاره به فضای عقلانیت، ایمان، مطالبه گری و نقد منصفانه حاکم بر دانشگاه ها گفت: دانشجویان با هوشیاری طرح خطرناک استکبار در ضربه به نظام در اتفاقات اخیر را خنثی کردند.

به گزارش خبرنگار مهر، حمیدرضا امام پناهی صبح سه شنبه در جلسه کمیسیون دانشجویی شهرستان رشت با یادآوری نقش مراکز تحقیقاتی و دانشگاهی در شکوفایی همه جانبه کشور، گفت: تأسیس واحدهای جدید دانشگاهی و رشد چشمگیر تعداد دانشجویان در سال های پس از پیروزی انقلاب اسلامی، نشان از اهمیت بسیار بالای دانشگاه و دانشجو در جمهوری اسلامی دارد.

فرماندار رشت با بیان اینکه همواره فضای حاکم بر دانشگاه ها فضای عقلانیت، ایمان، مطالبه گری و نقد منصفانه بوده است، اظهار داشت: یکپارچگی قشر دانشگاهی در مخالفت با آشوب های اخیر برای دشمنان درس آموز بود.

وی افزود: دانشجویان هوشیار کشورمان به درستی متوجه طرح خطرناک استکبار در ضربه به نظام اسلامی و نقش تجزیه طلبان و بدخواهان ایران در اتفاقات اخیر گردیدند.

امام پناهی با اشاره به در پیش بودن ایام ۴۴ امین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی و مشارکت هر ساله دانشجویان در برگزاری برنامه های گرامیداشت این ایام، گفت: علیرغم میل دشمنان، این بار نیز شکوه جشن انقلاب را در دانشگاه ها خواهیم دید.

وی با تاکید بر برگزاری دانشجو محور مراسم؛ فضا سازی محیط آموزشی، برگزاری نمایشگاه های مختلف، برگزاری جلسات تبیینی، تشکیل نشست های فرهنگی و کرسی های آزاد اندیشی، مسابقات کتابخوانی و رقابت های ورزشی را از جمله برنامه های پیش بینی شده در بزرگداشت ایام الله دهه فجر برشمرد.

فرماندار رشت ضمن تشکر از دست اندرکاران و مجریان برگزاری سالم و به دور از حواشی کنکور سراسری و اشاره به احتمال ظهور و گسترش همه گیری سویه های جدید ویروس کرونا؛ بر رعایت پروتکل های بهداشتی در برگزاری کلاس ها، آزمون های پایان ترم و محیط های خوابگاهی تاکید کرد.

وی با اشاره به اینکه تقریباً همه خانواده ها فرزندانی در آموزش و پرورش یا دانشگاه ها دارند؛ بر اهمیت جایگاه آموزشی، پرورشی و فرهنگی این اماکن تاکید و خواستار جبران آسیب های علمی، پرورشی و تربیتی ناشی از دو سال تعطیلی ناگزیر کلاس های حضوری در ایام همه گیری ویروس کرونا شد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان