به گزارش لنگرخبر، حسین جهش، از برچیده شدن بساط فروش پرندگان مهاجر در بازار لنگرود خبر داد و اظهار کرد: با رصد مداوم کارشناسان محیط زیست و مامورین یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان لنگرود، لاشه تعداد ۱۲ قطعه خوتکا، دو قطعه چنگر، سه قطعه اردک سرسبز و یک قطعه اردک نوک پهن شکار شده از فروشندگان غیر مجاز در بازار ماهی فروشان لنگرود کشف و ضبط شد.

وی با اشاره به اینکه تعداد افرادی که مبادرت به فروش غیر رسمی پرندگان شکار شده می کنند کم است، افزود: طی هماهنگی انجام شده با دادستانی لنگرود مقرر شد تا شهرداری این شهر در قالب مقابله با سد معبر نیز نسبت به جمع آوری بساط این فروشندگان غیر رسمی اقدام کند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست لنگرود گفت: تعدادی از پرندگان کشف شده جهت انجام نمونه برداری در اختیار دامپزشکی شهرستان قرار گرفت.

جهش، از شهروندان خواست با توجه به عدم صدور هر گونه پروانه شکار در سال جاری و عدم صدور مجوز فروش برای زنده یا لاشه هر گونه پرنده و شکننده بودن ظرفیت محیط زیست استان و شهرستان، علی الخصوص در حوزه حیات وحش، هر گونه تخلف صید و شکار غیرمجاز را به یگان حفاظت اداره حفاظت محیط زیست شهرستان اطلاع رسانی کنند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان