آستارا- امام جمعه آستارا تحریم سپاه پاسداران را نشانه ضعف دشمن دانست و گفت: هزار بار هم اسم سپاه را در لیست تروریستی و تحریم بگذارند هیچ تأثیری در اقتدار و عظمت سپاه نخواهد داشت.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام محمد جواد باقری ارومی عصر سه شنبه در دیدار جمعی از روحانیون، اعضای شورای هیئات مذهبی و کانون مداحان آستارا با فرمانده سپاه این شهرستان اظهار کرد: هدف از این دیدار اعلام همبستگی و حمایت است، همه ما از یک خانواده هستیم و کارهایی که دشمنان ما انجام می دهند از اهانت به پیامبر اکرم (ص) و رهبر معظم تا سوزاندن کتاب مقدس قرآن و این جسارتی که به ساحت مجاهدان عرصه ایمان و پاسداران ما کردند همه نشان از ضعف آنها است.

امام جمعه آستارا افزود: هزار باز هم اسم سپاه را در لیست تروریستی و تحریم بگذارند هیچ تأثیری در اقتدار و عظمت سپاه نخواهد داشت و نمی توانند خللی در عزم راسخ آنها وارد کنند و کار اینها به خودشان برمی گردد و در محافل داخلی خودشان است.

وی ادامه داد: آنها چه تروریست بخوانند و چه نخوانند حقیقت و واقعیت آن چیزی است که نزد خداوند آشکار است و آن نصرت الهی شامل حال عزیزان ما است، این همه پیشرفت و افتخار و اقتدار در عرصه های مختلف از نظامی گرفته تا علمی و پژوهشی، سپاه پاسداران علاوه بر وظایف ذاتی خود در سایر حوزه ها که در کشور کم کاری مشاهده می شود ورود می کند تا آنها را به نیز سمت پیشرفت سوق دهد.

حجت الاسلام باقری با اشاره به حدیثی از پیامبر اکرم گفت: نزدیک ترین مردم به جایگاه و درجه انبیا دو گروه اهل علم و جهاد هستند که مصداقش در دوره ما به روحانیت و سپاه بازمی گردد و علتش این است که علما از جانب آن چیزی که از طرف خدا آمده با مردم وارد مباحثه و استدلال می شوند و اهل جهاد هم بر اساس آن دیدگاه در راه خدا جهاد می کنند.

وی اضافه کرد: باید همه نیروها سعی کنند با همبستگی در جبهه انقلاب مقابل دشمنی که مانند کودکی لجوج دست به این اقدامات می زند، پشتیبان همدیگر باشیم تا بتوانیم فرمایش پیامبر اکرم را عملی کنیم.

نقش مهم سپاه در محرومیت زدایی

رئیس اداره تبلیغات اسلامی آستارا نیز در این مراسم بیان داشت: سپاه پاسداران و بسیج مردمی در طول هشت سال دفاع مقدس نقش بسیار تأثیرگذار و تعیین کننده در پیروزی و موفقیت ایران ایفا کرد و علاوه بر آن سپاه در عرصه های مختلف غیر نظامی به ویژه در حوزه محرومیت زدایی هم تأثیرگذاری بسیار بالایی داشته است.

وی ادامه داد: دفاع سپاه از مظلومان عالم یکی از مسائلی است که استکبار جهانی امروز آن را برنمی تابد.

حجت الاسلام حسینعلی رضازاده گفت: همه ملت ایران ضمن محکوم کردن این حرکت قبیح، دفاع و همراهی همه جانبه خود از سپاه پاسداران را اعلام می کنند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان