رشت- نماینده ولی فقیه در استان گیلان مهم ترین کار مبلغان دین را جهاد تبیین دانست و گفت: اینکه جوانان گرایش بیشتری به برنامه های اعتکاف پیدا کرده اند برای دشمن قابل تحمل نیست.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه هماهنگی اعتکاف اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب اسلامی، مسئله اعتکاف و اربعین را به عنوان کارهای بزرگ انقلاب اسلامی نام بردند.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان به لزوم داشتن اخلاص در کارها و تاثیرگذاری آن اشاره کرد و افزود: اینکه جوانان گرایش بیشتری به برنامه های اعتکاف پیدا کردند جای ستایش دارد اما برای دشمن قابل تحمل نیست.

آیت الله فلاحتی با اشاره به روی آوردن دشمنان دین به آتش زدن قرآن و مسجد و اهانت به پیامبراکرم (ص) اضافه کرد: دشمنان به دنبال مخدوش کردن چهره اسلام، اهل بیت عصمت و طهارت و قرآن هستند.

امام جمعه رشت با بیان اینکه برنامه های اعتکاف حتماً در مسجد اجرا شود، افزود: جلسه ای با حضور مبلغان اعزام شونده تشکیل و اهداف و وظایف شان یادآوری شود.

وی مهم ترین کار مبلغان دین را جهاد تبیین دانست و اضافه کرد: رابطه چهره به چهره و صحبت کردن مبلغان با جوانان می تواند بسیار تاثیرگذار باشد.

وی با اشاره به اینکه نسل جدید چیزی از خدمات انقلاب اسلامی نمی داند، تصریح کرد: بسیاری از اساتید دانشگاه ها، ائمه جماعات و مساجد از نسل انقلاب هستند و این یک ارزش است بنابراین خدمات بی شمار انقلاب اسلامی باید بیان شود.

نماینده ولی فقیه در گیلان با بیان اینکه اجتماع اعتکاف را سنت حسنه بزرگی دانست و با بیان اینکه از خیران هم کمک خواسته شود، گفت: اگر به مردم اطلاع رسانی شود حتماً کمک رسان خواهند بود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان