گیلان چاق ترین استان کشور

۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۱۷:۲۰ چاپ کد خبر: 181010
به گفته معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان، چاقی در گیلان در تمامی گروه های سنی از میانگین کشوری بالاتر است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمود رضوانی ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با موضوع «بسیج ملی تغذیه سالم»، در دفتر معاونت بهداشتی، اظهار کرد: متأسفانه میزان چاقی در گیلان در تمامی گروه های سنی از میانگین کشوری بالاتر است.

وی با بیان اینکه شعار حال خوب با وزن مناسب به معنای این است که داشتن حال خوب، باید وزنی مناسب داشت، افزود: چاقی تنها مشکل کشور ما نیست، امروزه ۸۰۰ میلیون نفر در جهان چاق هستند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان افزود: به زودی شمار چاق های جهان به یک میلیارد نفر خواهد رسید به این معنا که از هر هشت نفر یک نفر چاق است.

رضوانی با اشاره به اصلی ترین عوامل مرگ براثر بیماری های غیر واگیر بیان کرد: یکی از عوامل بروز این دست بیماری های اصلی کشنده، چاقی است.

وی با بیان اینکه در بهترین شرایط نظام بهداشتی در دنیا، سهم وزارت بهداشت نهایتاً ۲۵ درصد است، گفت: مابقی مسؤولیت بر عهده سایر ادارات و بخشی نیز در بخش فرهنگ سازی تقسیم بندی می شود.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه در تمامی میانگین های سنی، استان گیلان متأسفانه از میانگین کشوری درزمینهٔ چاقی بالاتر قرار دارد، افزود: سکته های قلبی و مغزی، فشارخون و سایر بیماری ها نیز به تبع آن از میانگین کشوری بالاتر است.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان