پارلمان اروپا طی اقدامی ۱۸ شخصیت و ۱۹ نهاد ایران را تحریم کرد که سپاه قدس گیلان یکی از نهادهای خدمت رسانی است که مورد تحریم قرار گرفت.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، سعید شفیعی ثابت: به تازگی پارلمان اروپایی در اقدامی تحریک آمیز، طرح گنجاندن نام سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در فهرست سازمان ها و تشکیلات تروریستی اتحادیه اروپا را به رای گیری گذاشته است.

به نظر می رسد کشورهای اروپایی با مهندسی آلمان و فرانسه و البته انگلستان به عنوان کشوری که مدتی است از چهارچوب اتحادیه اروپایی خارج شده اما هنوز نفوذ زیادی را بر این اتحادیه دارد، ۳ هدف عمده و اساسی را از تنش زایی علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دنبال می کنند. 

تشدید دامنه فشارهای سیاسی و تقویت اجماع سازی بین المللی علیه ایران، تشدید فشارها بر اقتصاد ایران و قدرت های غربی و توجیه سیاست های نامشروع خود در منطقه خاورمیانه را می توان سه دلیل مهم رفتار خصمانه اتحادیه اروپا علیه جمهوری اسلامی و سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست. 

حال اتحادیه اروپا در شب گذشته در بسته تازه از تحریم های اشخاص، نهاد و سازمان های جمهوری اسلامی، ۱۸ شخصیت و ۱۹ نهاد ایرانی را مورد تحریم قرار دادند که در بین سازمان های تحریم شده نام سپاه قدس گیلان نیز به چشم می خورد. 

اتحادیه اروپا در حالی نام سپاه پاسداران را در لیست سازمان های تروریستی و نام سپاه قدس گیلان را در لیست تحریم های جدید خود قرار داده که این نهاد در کشور و استان گیلان در طی سالیان گذشته خدمات ارزنده ای را به مردم و جامعه در حوزه های مختلف اعطا کرده است. 

از نخستین روزهای شیوع کرونا در گیلان این سبزپوشان سپاه قدس گیلان بود که با تشکیل گروه های جهادی از بسیجیان خود به مراکز درمانی این استان رفته و به کادر درمان در در کنترل کرونا کمک و حتی در این راه شهدایی را تقدیم نظام مقدس جمهوری اسلامی کردند. 

دیگر اقدام سپاه قدس گیلان در این استان و در راستای کنترل ویروس کرونا اجرای طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی و واکسیناسیون ۹۵ درصدی مردم گیلان و همچنین کمک به شناسایی افرادی که تاکنون واکسن کرونا نزدند در غالب طرح غربالگری شهید حاج قاسم سلیمانی بوده که بسیار به کنترل ویروس کرونا و ایجاد آرامش در جامعه کمک کرد. 

اقدامات سپاه قدس گیلان در استان گیلان و در راستای مبارزه با کرونا به همین مسئله ختم نشده و این نهاد انقلابی و مردمی در راستای کمک به بیمارستان ها و مراکز درمانی در تابستان سال گذشته ۵۰۰ عدد کپسول اکسیژن تهیه و در بین مراکز درمانی گیلان توزیع شد. 

در روزهای کرونایی که بسیاری از مشاغل در کشور و استان گیلان تعطیل و محدودیت های شدید کرونایی در کشور اعمال شد، افراد بسیاری از کار بی کار و با مشکلات معیشتی مواجه شدند در همین هنگام بود که مقام معظم رهبری دستور آغاز رزمایش مواسات را آغاز و تاکنون در گیلان بیش از ۸۰ هزار بستنه معیشتی در بین نیازمندان توزیع شده است. 

یکی از مهم ترین مأموریت های سپاه پاسداران در کشور و سرتاسر کشور کمک به محرومین و ساخت مسکن محرومان است لذا در این خصوص و در دوسال گذشته بیش از ۲ هزار و ۵۰۰ مسکن محرومین در این استان توسط سپاه قدس گیلان احداث و در اختیازر نیازمندان قرار گرفت و همچنین سبزپوشان گیلانی با حضور در مناطق سیل زده خورستان و زلزله کرمانشاه به مرمت و بازسازی ۵۰ منزل مسکونی هم پرداختند. 

سپاه قدس گیلان که اکنون توسط دشمنان قسم خورده این مرز و بوم تحریم شدند در طی این مدت بیش از ۲۰ کیلومتر در استان گیلان لوله گذاری آب آشامیدنی کرده و تاکنون به بیش از ۱۵ روستای گیلان با همکاری دولت آبرسانی کردند. 

این اقدامات سپاه قدس منجر شد تا سردار محمد عبدالله پور فرمانده سپاه قدس گیلان به عنوان برترین فرمانده سپاه کشور در اجرای مأموریت های بسیج انتخاب شود، لذا تحریم سپاه قدس گیلان توسط اتحادیه اروپا نشان دهنده دشمنی دیرینه و کینه عمیق کشورهای غربی با ملت ایران است زیرا سپاه پاسداران انقلاب اسلامی برگرفته است همین مردم می باشد.

اقدامات فرمایشی بسیاری از کشورهای استعماری علیه سپاه قدس گیلان که به خصوص در سال های نهادی خدمات رسان در حوزه محرومیت زدایی بوده و بار کم کاری بسیاری از خدمات اجرایی و خدماتی را در سال های ماضی به دوش کشیده، نشان دهنده عملکرد صحیح این نهاد مقدس در حوزه خدمت بی منت و صادقانه به مردم است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان