ضرورت توجه مردم به پاسداشت ایام الله

۱۴۰۱/۱۱/۰۵ ۲۳:۳۷ چاپ کد خبر: 181022
رشت- نماینده ولی فقیه در گیلان رمز مانایی شهدا را اطاعت از ولی خدا و امام (ره) عنوان کرد و گفت: جوانانمان مطیع ولی خدا بودند و این امر باید به نسل های آینده منتقل شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله رسول فلاحتی عصر چهارشنبه در اولین سالگرد شهادت سردار فرهنگ و رسانه، جانباز شهید حاج محمود عاطفی با اشاره به مسیر شهدا و مجاهدان راه خدا که به ندای رهبر کبیر انقلاب اسلامی گوش دادند، اظهار کرد: انقلاب اسلامی امروز الگوی جبهه مقاومت است.

وی به آثار معنوی زیارت مزار شهدا اشاره کرد و افزود: هر زمان که به زیارت شهدا می آییم سعی کنیم تجدید بیعت روحی و معنوی داشته باشیم چراکه رمز مانایی مسیر حق در سایه تلاش و مجاهدت های شهدا و کسانی رقم خورده است که در این مسیر نورانی گام برداشته و نقش آفرین بودند.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه در همه نهضت ها، عده ای مطیع ولی خدا بوده اند، ادامه داد: در روزگار ما نیز مردان و زنانی بوده اند که به خواسته ها و مطالبات ولی خدا لبیک گفته و در مسیر حق جانفشانی کردند تا جایی که امام (ره) فرمود: «مردم روزگار ما از مردم روزگار پیامبر (ص) در مکه و مدینه و از مردم روزگار امیرالمومنین علی (ع) در کوفه و از مردم روزگار امام حسین (ع) بالاتر هستند».

امام جمعه رشت اضافه کرد: بیش از ۴۳ سال از عمر انقلاب اسلامی با همه فراز و نشیب ها می گذرد و در این سال ها مسیر و خطی که توسط امام (ره) پایه گذاری شد، با نقش آفرینی مردان و زنان مجاهد مستحکم تر شد تا جایی که امروز دشمنان را در همه عرصه ها وادار به عقب نشینی کرده ایم.

وی با اشاره به ضرورت توجه مردم به پاسداشت ایام الله ها تصریح کرد: ایام الله به روزهایی گفته می شود که در آن روزها موجبات ارتقا و سعادت مردم مسلمان فراهم شده است و روزهایی که دارای چنین شاخصه ویژه ای باشد، ایام الله است.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان، ۲۲ بهمن ماه و روزهای شهادت مردان خدا و شهدا را از ایام الله دانست و افزود: مستکبران تمام ساز و کارهای خود را برای جنگ با این مردم بسیج کردند چون ما سروقامتان همیشه جاویدی همچون شهدا داریم.

آیت الله فلاحتی با بیان اینکه انقلاب اسلامی تا زمانی که شهدا و این مردم خوب را دارد هرگز در دنیا شکست نخواهد خورد، گفت: هیچ صاحب قدرتی در دنیا امروز جرأت جنگ نظامی با این مردم ندارد اگرچه جبهه عربی، عبری و غربی تمام امکانات شان را به کار گرفته اند تا درخت تنومند انقلاب اسلامی را از بین ببرند.

امام جمعه رشت با تاکید بر اینکه مردم خوب ایران هیچ وقت حضور مؤثر در صحنه را رها نخواهند کرد، افزود: امسال هم در ایام مختلف همچون ۱۳ آبان ماه شاهد حضور میلیونی مردم در صحنه حمایت از آرمان های انقلاب بوده ایم که نشان دهنده فهم و بینش زنان و مردان ما است.

وی با اشاره به این سخنان علامه حسن زاده آملی مبنی بر اینکه «گوش تان به دهان رهبری باشد چون ایشان گوششان به دهان حجهبن الحسن (عج) است» بیان کرد: امروز هم برای حفظ اسلام و جامعه اسلامی باید گوشمان به دهان ولی خدا باشد.

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با اشاره به اینکه دشمنان در اغتشاشات اخیر اصل اسلام و رهبری را مورد آماج حملات همه جانبه قرار دادند زیرا می دانند رهبری دیده بان بیدار امت اسلام و دنیای بشریت است، تصریح کرد: مردم ما گوش به فرمان رهبری هستند و هرچه تهاجم دشمن علیه این دیده بان امت بیشتر شود، حمایت مردم و ملت های مسلمان نیز از رهبری بیشتر خواهد شد.

آیت الله فلاحتی، رمز مانایی شهدایی همچون حاج محمود عاطفی و سایر شهیدان جاوید را اطاعت از ولی خدا و امام (ره) عنوان کرد و افزود: جوانان مان مطیع ولی خدا بودند و این مهم باید به نسل های معاصر و آینده و حتی سایر سرزمین ها انتقال داده شود.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان