در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

مسؤولان شنونده مطالبات مردم باشند

۱۴۰۱/۱۱/۰۹ ۰۲:۱۹ کد خبر: 181122

نماینده ولی فقیه در گیلان، عقلانیت مدیران را عامل اصلی برون رفت از بحران ها دانست و گفت: مدیران و مسؤولان شنونده مطالبات مردم باشند و این اقدام موجب می شود قدری از آلام مراجعه کننده کاسته شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در دیدار اختصاصی فرمانداران استان با نماینده ولی فقیه و استاندار با اشاره به اهمیت مراجعات مردمی و ضرورت حضور مدیران در بین مردم اظهار کرد: مدیران و مسؤولان شنونده مطالبات مردم باشند و این اقدام موجب می شود قدری از آلام مراجعه کننده کاسته شود. 

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی با بهره گیری از سه اصل دین، مردمِ شایسته و جامعیت رهبری شکل گرفت، گفت: دولت کنونی نیز با چهار ویژگی مردمی بودن، انقلابی، ولایی بودن و کار جهادی روی کار آمد. 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به پیشرو بودن نظام اسلامی و مبارزه بی امان قدرت های سلطه با این انقلاب تصریح کرد: قصد سیاه جلوه دادن خدمات بسیار انقلاب اسلامی را نداریم اما معتقدم تا رسیدن به قله ها فاصله داریم و تا این مرحله هم مدیون انقلاب اسلامی و کارگزاران و همه کسانی هستیم که دغدغه انقلاب را داشتند اما برخی دولت های گذشته با نگاه دیگری روی کار آمدند در حالی که می توانستند جایگاه انقلاب را بیشتر ارتقاء دهند. 

فلاحتی با اشاره به هدف بزرگ انقلاب اسلامی بیان کرد: جمهوری اسلامی در مسیر تمدن سازی اسلامی پایه گذاری شده است و هدف بلند انقلاب اسلامی نیز تمدن سازی اسلامی است. 

وی به ضرورت توجه به مقوله فرهنگ در کنار اقتصاد اشاره کرد و گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی با اندیشه دینی و سیاسی خود همواره بر مقوله فرهنگ تاکید داشتند بنابراین در کنار تلاش برای بهبود اقتصاد که یک راهبرد منطقی مبتنی بر اهداف انقلاب اسلامی است باید به فرهنگ هم توجه اساسی شود. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه نعمت های انقلاب اسلامی مورد غفلت واقع شده است، افزود: همه ابزارهای سیاسی، اقتصادی و رسانه ای دنیای کنونی در اختیار قدرت های جهانی است اما به اندازه خدمات انقلاب، خدمات ارائه نداده اند. 

فلاحتی ویژگی های مدیران در تراز نظام اسلامی را مورد اشاره قرار داد و بیان کرد: مدیران دولت سیزدهم باید چهار ویژگی اصلی دولت فعلی نظیر مردمی بودن، انقلابی، ولایی بودن و عملکرد جهادی داشته باشند. 

وی با بیان اینکه یک مدیر در نظام اسلامی باید تدبیر در مدیریت داشته باشد، تصریح کرد: رهبری فرمودند در سیاست خارجه، سه اصل شامل عزت، حکمت و مصلحت در نظر گرفته شود و در مدیریت داخلی هم مدیران، عزت این مردم را در نظر بگیرند و حکیمانه تلاش و حرکت کنند و به مصالح عمومی جامعه و دنیای پیرامونی خود توجه داشته باشند. 

نماینده ولی فقیه در گیلان ضمن یادآوری روایات مختلف دینی پیرامون ویژگی های مدیران گفت: کسی که به فکر آخرت خود نباشد قطعاً به فکر دنیای مردم نخواهد بود. 

فلاحتی، عقلانیت را تدبیر کردن در جهت ارتقاء جامعه دانست و بیان کرد: یکی از عمده ترین دلایل عقب ماندگی جامعه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، روی کار بودن مدیرانی فاسد و به دور از عقلانیت بود چراکه به کارگیری عقل می تواند موجب رشد جامعه شود و عامل اصلی برون رفت از بحران ها باشد. 

وی، عامل عقب ماندگی گیلان در دوره های گذشته را نیزعدم عقلانیت بعضی مدیران عنوان کرد و افزود: مدیران در تراز نظام اسلامی باید ابتکار عمل و خلاقیت داشته و دارای نوآوری باشند و ابتکار عمل هم در داشتن فکر درست است. 

نماینده ولی فقیه در گیلان با اشاره به میزان تاثیرگذاری علم در کار مدیران گفت: در روایت آمده کسانی که عالمانه کار نکنند، فسادشان بیش از اصلاح شان خواهد بود بنابراین مصلح کسی است که با بهره گیری از علم، تدبیر و عقلانیت و ابتکار عمل کار کند. 

فلاحتی، ویژگی های مدیران دولت سیزدهم را مورد اشاره قرار داد و با تاکید بر ضرورت پایبندی به ارزش ها و شعارهای انقلاب اسلامی و داشتن بصیرت لازم بیان کرد: یک مدیر در نظام اسلامی باید بصیر و پیرو خط امام (ره) و ولایت پذیر باشد و در عین حال به منافع و مصالح نظام اسلامی توجه کند. 

وی با اشاره به تبعات عدم توجه به ولایت گفت: در طول تاریخ اسلام و انقلاب اسلامی هرجا که جامعه اسلامی با شکست هایی مواجه شد در واقع به خاطر فاصله گرفتن از ولایت پذیری بوده است. 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان