آستارا- فرماندار آستارا بر لزوم نوسازی، تعمیر، تجهیز و تخصیص امکانات آموزشی تاکید کرد و گفت: تکمیل و تجهیز مراکز آموزشی آستارا نیازمند توجه ویژه اداره کل نوسازی مدارس گیلان است.

به گزارش خبرنگار مهر، عنایت رضایی پور ظهر دوشنبه در نشست با مدیرکل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان با اشاره به اهمیت آموزش و پرورش و نقشی که می تواند در تربیت و پرورش آینده سازان ایفا کند، اظهار کرد: توسعه زیرساخت های آموزشی شهرستان و توجه به مسائل و مشکلات آموزش و پرورش ضروری است.

وی با بیان اینکه امیدواریم با تلاش مجموعه آموزش و پرورش و اداره کل نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس گیلان شاهد اقدامات خوبی در این حوزه باشیم افزود: اقدامات و اعتبارات کافی در حوزه ساخت و تجهیز مدارس نیمه کاره شهرستان به طور ویژه در دستور کار قرار گیرد.

فرماندار آستارا با اشاره به اعتبارات کمیته برنامه ریزی شهرستان در حوزه آموزشی گفت: مبلغ یک میلیارد و ۷۵۰ میلیون تومان در حوزه زیرساختی و آموزشی برای مدارس در نظر گرفته شده است تا دانش آموزان بتوانند از این خدمات آموزشی استفاده بهینه داشته باشند.

رضایی پور با بیان اینکه دولت سیزدهم نگاه ویژه ای به حوزه زیرساختی در نهاد مهم آموزش و پرورش دارد، افزود: پروژه های این شهرستان در حوزه آموزشی ۲ مدرسه در روستای سیبلی و یک مدرسه در روستای لمیر محله عنبران است که در هفته دولت سال آینده مورد افتتاح و بهره برداری قرار خواهد گرفت.

وی با اشاره به لزوم نوسازی، تعمیر، تجهیز و تخصیص امکانات آموزشی برای استفاده دانش آموزان مدارس این شهرستان، از مساعدت مدیرکل نوسازی مدارس گیلان در این خصوص قدردانی کرد و خواستار توجه ویژه نوسازی مدارس به تکمیل و تجهیز طرح ها و مراکز آموزشی شهرستان شد.

گفتنی است؛ استان گیلان دارای ۳۷۰ هزار دانش آموز است که در نزدیک چهار هزار واحد آموزشی تحصیل می کنند.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان