رشت- مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان گفت: در دهه مبارک فجر ۷۳ پروژه با اعتباری حدود ۲۱۰ میلیارد تومان در استان گیلان افتتاح و به بهره برداری می رسد.

به گزارش خبرنگار مهر، ولی جهانی ظهر سه شنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به برنامه های دهه مبارک فجر اظهار کرد: ۷۳ پروژه با اعتباری حدود ۲۱۰ میلیارد تومان در ایام الله دهه فجر افتتاح یا به بهره برداری می رسد.

وی با بیان اینکه طی تفاهم نامه ای که با اداره کل کمیته امداد استان گیلان انعقاد شده تاکنون ۴۰ خانه مسافر با دریافت تسهیلات تجهیز شدند، افزود: یک هتل بوتیک با حجم سرمایه گذاری ۱۵۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۵ نفر در این ایام افتتاح می شود.

جهانی با تاکید به اینکه یک واحد پذیرایی بین راهی با حجم سرمایه گذاری ۸۵ میلیارد ریال و پیش بینی برای اشتغال ۲۰ نفر در این ایام به بهره برداری می رسد، گفت: با افتتاح این پروژه ها برای بیش از ۲۵۰ نفر اشتغال ایجاد می شود.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان در ادامه با اشاره به اینکه تاکنون ۱۰ میلیارد تومان تسهیلات برای تأسیسات گردشگری پرداخت شده است، افزود: دو هتل با برآورد حجم سرمایه گذاری ۶۰۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۳۵ نفر افتتاح می شود.

وی با بیان اینکه با افتتاح این پروژه ها، تأسیسات گردشگری گیلان به بیش از یک هزار مجموعه گردشگری می رسد، ادامه داد: در ایام دهه فجر ۱۴ اقامتگاه بوم گردی، با حجم سرمایه گذاری ۵۱۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۵۳ نفر افتتاح می شود.

جهانی با اشاره به اینکه در ایام دهه فجر یک اقامتگاه بوم گردی در روستای پیشحصار فومن با حضور استاندار گیلان به صورت نمادین افتتاح می شود، اضافه کرد: در این ایام ۱۱٠ برنامه فرهنگی اجرایی می شود.

وی با تاکید بر اینکه دو مجتمع گردشگری بزرگ با حجم سرمایه گذاری ۲۷٠ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۶۵ نفر بهره برداری می شود، افزود: یک واحد پذیرایی بین راهی با حجم سرمایه گذاری ۸۵ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال ۲٠ نفر نیز مورد بهره برداری قرار می گیرد.

جهانی اضافه کرد: ۸ دفتر خدمات مسافرتی با سرمایه گذاری ۱۶۴ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۲۰ نفر نیز از دیگر طرح های افتتاحی ایام الله دهه فجر در استان گیلان است.

مدیرکل میراث فرهنگی گیلان تصریح کرد: در راستای ثبت جهانی شهر رشت به عنوان شهر صنایع دستی با توافقاتی که با شهرداری انجام شده در برخی از میادین رشت مثل میدان گیل المان صنایع دستی نصب می شود.

وی با اشاره به بهره برداری ۴ سفره خانه سنتی با سرمایه گذاری ۱۵۳ میلیارد ریال ادامه داد: یک اقامتگاه سنتی با سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال و پیش بینی اشتغال برای ۳ نفر نیز در این ایام به بهره برداری می رسد.

مدیر کل میراث فرهنگی گیلان افزود: در ۱۰ اسفند ماه سال جاری میزبان مسئولین کشوری برای ثبت جهانی شهر لنگرود به عنوان شهر ابریشم ایران هستیم.

وی در پایان با اشاره به برگزاری ۱۷ میز خدمت در ۱۷ شهرستان استان گیلان تصریح کرد: ایجاد زیرساخت های گردشگری از مسئولیت های مهم اداره کل میراث فرهنگی استان گیلان است.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان