خلخال-نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل گفت: پیشنهاد می کنیم تا محور گردشگری سرعین – ماسوله با هدف سرازیر شدن گردشگران داخلی و خارجی به این دو شهر استثنایی گردشگری اجرایی شود.

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سیدحسن عاملی بعدازظهر پنجشنبه در دیدار با اهالی روستای «لمعه دشت» خلخال اظهار کرد: جاده کلور – درام از محورهای مهم و حیاتی است که استان اردبیل را به استان زنجان متصل می کند و نقش مهمی را در تقویت نظام اقتصادی و صنعت توریسم ایفا می کند.

وی خاطرنشان کرد: این راه مواصلاتی باید هرچه سریع تر تکمیل و به بهره برداری برسد تا ما بتوانیم از ظرفیت استثنایی حضور گردشگران و حتی عرضه میوه های نوبرانه در فصل بهار استفاده کنیم.

امام جمعه اردبیل افزود: جهاد نصر با سرعت این پروژه را در حال اجرا دارد ولی یک قطعه این مسیر تعطیل شده بود که قرار شد از محل تهاتر نفت ۸۰ میلیارد تومان تأمین شود تا هر چه سریع تر این قطعه نیز اجرایی و عملیاتی شود.

عاملی احداث دو سد معیشتی را در جنوب استان ضروری دانست و گفت: احداث سدهای معیشتی علاوه بر ذخیره منابع آب اشتغال خوبی را ایجاد می کند و ما از مسئولان استانی قول مساعد گرفتیم تا دو سد معیشتی در جنوب استان اردبیل احداث شود.

وی تکمیل محور شال – ماسوله – ماجولان را در محدوده استان گیلان یادآور شد و بیان کرد: ۱۳ کیلومتر راه در محدوده استان گیلان بنابه عللی با تعلل روبر و شده و امیدواریم هر چه سریع تر مسئولان استان گیلان به تکمیل این پروژه کمک کنند.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: پیشنهاد می کنیم تا پروژه و راه گردشگری سرعین – ماسوله تعریف شده و دو منطقه استثنایی گردشگری دنیا به هم متصل شود.

عاملی اضافه کرد: در دامنه سبلان ۱۳۰ آبگرم داغ را شاهد هستیم که در دنیا بی نظیر است و ما با استفاده از این ظرفیت می توانیم گردشگران ورودی به ماسوله گیلان را به سمت سرعین سرازیر کنیم و از طرفی گردشگران ورودی به سرعین نیز از زیبایی های ماسوله با سفری ایمن در این مسیر استفاده کنند.

وی ورود هزاران گردشگر را در فصول گردشگری به سرعین و ماسوله یادآور شد و بیان کرد: در کنار این پروژه ما از احداث راه ها و مسیرهای گردشگری جدید در جنوب استان اردبیل استفاده می کنیم و بر این باوریم این دو منطقه می تواند مکمل رونق صنعت گردشگری باشد.

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان