سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه عرصه های مشابه دفاع مقدس، مداوم در حال تکرار شدن هستند، گفت: در دوران کرونا نیز مدافعان سلامت همچون دوران دفاع مقدس با همان دیدگاه، به صورت جهاد گونه حضور ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، محمدتقی آشوبی امروز در نشست مشترک با حسن حبیبی مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس استان گیلان با بیان اینکه دوران دفاع مقدس گنجینه ای ارزشمند و تمام نشدنی است، اظهار کرد: امروز بیش از هرزمانی نیازمند تجارب و ایثارگری های رزمندگان اسلام به ویژه کادر بهداشت و درمان در دوران دفاع مقدس هستیم. 

وی با بیان اینکه تبیین رشادت ها و تلاش های رزمندگان در طول تاریخ انقلاب به ویژه دوران دفاع مقدس در خنثی کردن هجمه های جنگ ترکیبی، مؤثر است، افزود: در جنگ ترکیبی که امروز، دشمن با تمام قدرت، علیه جمهوری اسلامی ایران و انقلاب شکوهمند تحمیل کرده، حفظ و شناساندن گنجینه های دفاع مقدس، بسیار مؤثر و مثمر ثمر است. 

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان با بیان اینکه ایران در مسیر پیشرفت و تعالی، همچنان در معرض تهدیدات قرار دارد و عرصه های مشابه دفاع مقدس، مداوم در حال تکرار شدن هستند، تصریح کرد: در دوران کرونا نیز مدافعان سلامت همچون دوران دفاع مقدس با همان دیدگاه، به صورت جهاد گونه حضور داشتند و باید به عنوان الگوهای قابل اتکا، معرفی و در تاریخ ثبت شوند. 

آشوبی با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در جهت معرفی و ثبت تاریخ ارزشمند دفاع مقدس، آماده هرگونه همکاری مادی و معنوی است، گفت: باید ارزش های دفاع مقدس در شرایط آرام و عادی به مردم به ویژه نسل جوان و نوجوان، القا و بازگو شود. 

وی همچنین با اشاره به برنامه راهبردی دانشگاه علوم پزشکی گیلان و توسعه مجتمع دانشگاهی در سایت لاکان بیان کرد: در آینده نه چندان دور، سایت دانشگاهی لاکان رشت به قطب آموزشی، بهداشتی و درمانی تبدیل خواهد شد و لازم است مقدمات تدفین یک شهید گمنام در سایت فراهم شود. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس نیز در این نشست با تبریک انتصاب آشوبی به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان اظهار کرد: خوشبختانه سرپرست جدید دانشگاه علوم پزشکی گیلان همه سطوح مدیریتی را تجربه کرده و کارنامه خوبی از خود به یادگار گذاشته است. 

حسن حبیبی با اشاره به حضور حماسی مردم در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال افزود: حضور میلیونی مردم ایران در راهپیمایی ۲۲ بهمن امسال، بار دیگر پیوند امت با امام خامنه ای به نمایش گذاشته شد. 

وی با اذعان به اینکه امنیت و سلامت از صدر اسلام تاکنون موردتوجه بوده، گفت: برای تأمین امنیت و پایداری سلامت، ایثار و گذشتی چون ایثار رزمندگان اسلام در دوران دفاع مقدس لازم است. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان با تأکید بر اینکه ایثار و ازخودگذشتگی دوران دفاع مقدس باید به همه حوزه ها تسری پیدا کند، بیان کرد: نیروهای مسلح در دوران کرونا با تأسی از رشادت های دوران دفاع مقدس، همدلی بسیار خوبی در کنار کادر بهداشت و درمان از خود برجای گذاشتند. 

حبیبی با بیان اینکه اقدامات و حرکات جهاد گونه مردم در دوران دفاع مقدس هنوز آن چنان که باید، تبیین نشده، تصریح کرد: گرچه دستاوردهای دوران دفاع مقدس و تلاش های رزمندگان در خطوط مقدم، خوب و هنرمندانه نمایش داده شده، اما هنوز جوانب اجتماعی به ویژه مشارکت و تاب آوری مردم، هنوز خوب تبیین نشده است. 

وی اشاره ای نیز به پیشرفت اجرای موزه دفاع مقدس کرد و افزود: موزه دفاع مقدس گیلان گرچه با تأخیر ۲۰ساله در شروع کار مواجه بوده، اما پیشرفت و سرعت اجرای طرح های اجراشده در آن، مطلوب است. 

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس گیلان به تدوین دایره المعارف دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: نقش نظام بهداشت و درمان گیلان در دوران دفاع مقدس بسیار برجسته و قابل بیان بوده، ازاین رو نیازمند مشارکت بیشتر اساتید و اعضای هیئت علمی برای گردآوری اسناد و مستندات در تهیه و انتشار آن هستیم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان