مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی که در دستور کار کمیته امداد گیلان است، گفت: در بین استان های کشور در طرح اشتغالزایی رتبه برتر را داریم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، عباس اهرابی امروز در نشست خبری در جمع اصحاب رسانه با تشکر از خبرنگاران به عنوان یاریگران این نهاد در امیدآفرینی به زندگی مددجویان تحت پوشش اظهار کرد: ۸۹ هزار مددجو تحت حمایت کمیته امداد هستند که برخی از این مستمری بگیران بالا ۹۰ سال سن دارند.

وی با اشاره به افزایش ۳۰ درصدی پرداخت مستمری به مددجویان کمیته امداد گفت: از اول مهر تاکنون ۹۴ میلیارد تومان مستمری به مددجویان تحت پوشش این نهاد پرداخت کردیم.

مدیرکل کمیته امداد گیلان با اشاره به خدمات پرداخت ودیعه مسکن و لوازم اصلی زندگی به مددجویان تصریح کرد: در سال جاری هشت هزار و ۶۰۴ مورد کمک اسکان موقت و حدود ۳۲ میلیارد تومان وام مسکن پرداخت شده، همچنین ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان لوازم منزل به خانواده های زندانیان اعطا و حدود ۵۲ میلیارد تومان جهیزیه و کمک هزینه به دامادها پرداخت شد.

اهرابی با بیان اینکه ۱۲۷ هزار خانوار تحت پوشش کمیته امداد گیلان هستند، افزود: حدود ۴۵ هزار حامی داریم که دو هزار و ۸۴۶ نفر از ایتام و هفت هزار و ۷۵۰ نفر از محسنین را تحت پوشش قرار دادند و با اینکه استان گیلان مشمول زکات نمی شود اما مردم نیکوکار گیلان ۴۴ میلیارد تومان در سال جاری زکات پرداخت کردند.

وی با اشاره به انعقاد تفاهم نامه ساخت مسکن بین بنیاد مستضعفان و سپاه و مسکن محرومین بیان کرد: برای ساخت هزار و ۳۲۳ واحد مسکن تفاهم نامه امضا شد که تا روز آینده ۶۹۸ واحد تحویل و ۷۵۰ واحد از این مسکن ها با همکاری سپاه ساخته خواهد شد که تاکنون ساخت ۵۵۰ واحد آن آغاز شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان به نام نویسی ۱۳ هزار مددجو در طرح مسکن ملی اشاره کرد و گفت: در طرح مسکن ملی هر فرد مستمری بگیر باید ۴۰ میلیون آورده داشته باشد که دولت آن مبلغ را پرداخت می کند و مستمری بگیر بدون پرداخت هزینه صاحب مسکن خواهد شد.

اهرابی با اشاره به ۱۲ هزار و ۵۰۰ طرح اشتغالزایی که در دستور کار کمیته امداد گیلان است، تصریح کرد: در بین استان های کشور در طرح اشتغالزایی رتبه برتر را داریم و در زمینه نوغان، نهال، فرش و صنایع دستی که مددجویان با آموزش های رایگان و دریافت وام تبصره ۱۶ و ۱۸ حمایت می شوند نیز در بین دستگاه های اجرایی گیلان، کمیته امداد رتبه نخست را دارد.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان