دادستان تهران گفت: قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست ۲ زورگیر به اتهام "محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد" صادر شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، علی صالحی دادستان تهران اظهار کرد: در راستای دستور رئیس قوه قضاییه مبنی بر رسیدگی خارج از نوبت و برخورد قاطع و قانونی با مرتکبین جرایم وسرقت های خشن، قرار جلب به دادرسی و کیفرخواست دو زورگیر به اتهام "محاربه از طریق کشیدن سلاح سرد" صادر شد.

وی افزود: این افراد شکات زیادی داشتند که متأسفانه در ملاء عام با استفاده از قمه از شهروندان به ویژه زنان زورگیری می کردند و فیلم بعضی از سرقت هایشان در شبکه های اجتماعی منتشر شده است.

دستگیری زورگیرانی که با "خفه کنی" سرقت می کردند/ تشکیل پرونده افساد فی الارض برای متهمان

صالحی ادامه داد: این 2 نفر بیشتر در شمال غربی شهر تهران، طی چندین فقره زورگیری و با ایجاد جراحت های شدید به خانم ها در حین سرقت دست به اعمال مجرمانه می زدند.

دادستان تهران با اشاره به صدور کیفرخواست به اتهام محاربه برای متهم اصلی گفت: این فرد با استفاده از شمشیر و قمه و ایجاد رعب و وحشت در میان مردم، دربازه های زمانی متعدد، 9 نفر را به یک سبک و جلوی جمعیت مورد ارعاب و تهدید و ضرب وجرح شدید قرار می داد و گوشی موبایل و سایر وسایل آن ها را با زور سرقت می کرد.

وی همچنین گفت: نفر دوم به عنوان راننده موتورسیکلت در بعضی از سرقت ها همدستی می کرده و اتهام وی نیز معاونت در محاربه است.

دادستان تهران در پایان با تأکید بر انجام اقدامات حفاظتی و امنیتی شهروندان در ایام نوروز گفت: لازم است خانواده ها برای پیشگیری سرقت از منازل، تدابیر حفاظتی را انجام دهند و جلوی خسارت های احتمالی را بگیرند.

پایان پیام/

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : دادستان تهران

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان