مستندهایی تکان دهنده از حوادث

۱۴۰۱/۱۲/۲۳ ۱۱:۳۹ چاپ کد خبر: 181901

حوادث تلخی که در آخرین شب چهارشنبه سال رخ می دهد، بعضاً عواقب جبران ناپذیری دارد و سال ها زندگی یک فرد را تحت تأثیر قرار می دهد.

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم، غروب آخرین سه شنبه ماه اسفند مصادف با یکی از جشن های باستانی ایرانیان است که از آن با عنوان "چهارشنبه سوری" یاد می شود.

طی سال های اخیر و به واسطه رفتارهای خارج از عرف عده ای، این شب بیش از آنکه پیام آور شادی و جشن باشد، تبدیل به یکی از پرحوادث ترین شب های سال شده است و بسیاری از هم وطنان ما به دلیل آسیب های ناشی از آتش و انفجار مواد محترقه، یا عضوی از بدن خود را از دست می دهند و یا جانشان در معرض خطر قرار می گیرد.

14 فوتی در حوادث چهارشنبه سوری امسال/ 42 نفر دچار قطع عضو شدند

علی رغم هشدارهای آتش نشانی مبنی بر خطرات نگه داری مواد محترقه در خانه و استفاده از آن در چهارشنبه سوری، اما باز هم شاهد حوادث دلخراشی هستیم که عواقب جبران ناپذیری دارد.

تاکنون مستندهای گزارشی زیادی درباره شب چهارشنبه سوری و اتفاقات تلخی که برای هم وطنان مان رخ داده، ساخته و از تلویزیون پخش شده است، در زیر دو مستند از بین آنها بازنشر داده می شود.

مروری بر حوادثی که در یک لحظه ممکن است گریبانگیر یک کودک یا یک نوجوان را بگیرد و یک عمر حسرت و پشیمانی را برای او به همراه داشته باشد، اهمیت این موضوع را روشن می کند که می توان این جشن باستانی را با کمترین خطر و آزار و اذیت برای دیگران برگزار کرد، فقط کافی است به آداب و رسوم پیشینیان خود رجوع کنیم.

مستند «شوک: چهارشنبه سوری» را از اینجا می توانید ببینید.

هم چنین مستند «چهارشنبه سوری» را در زیر می بینید:

 

انتهای پیام/+

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان