مدیر خانه کودک اصفهان از برگزاری دومین جشنواره بین المللی نقاشی کودکان و نوجوانان با عنوان پوپک و با موضوع «شغل های شهر من» در نوروز ۱۴۰۲ در اصفهان خبر داد.

زهرا کاظمی ثانی در گفت وگو با ایسنا با بیان اینکه جشنواره پوپک فرصتی است تا کودکان و نوجوانان با شرکت در این مسابقه به معرفی مشاغل شهرشان در قالب نقاشی بپردازند، اظهار کرد: این مسابقه برای کودکان و نوجوانان ۴ تا ۱۸ سال با موضوع «شغل های شهر من» برگزار می شود و علاقه مندان تا دهم بهمن ماه سال ۱۴۰۱ فرصت داشتند تا آثار خود را ارسال کنند.

مدیر خانه کودک اصفهان تصریح کرد: آثار برتر و منتخب جشنواره پوپک که در سطح بین المللی برگزار می شود به صورت مجازی بر روی سایت جشنواره قرار می گیرد؛ ضمن اینکه این جشنواره از سوم تا دوازدهم فروردین ماه ۱۴۰۲ در باغ پرندگان، حیاط تالار تیموری، تله کابین، پل خواجو، گذر فرهنگی چهارباغ و ترمینال کاوه برگزار خواهد شد و در آن ویژه برنامه هایی برای کودکان و نوجوانان تهیه و تدوین شده است که از آن جمله می توان به تن پوش کودک، مجری کودک، پخش موزیک و توزیع فراخوان شرکت در مسابقه اشاره کرد.

او با اشاره به اینکه اجرای جشنواره بین المللی نقاشی کودکان و نوجوانان اصفهان با عنوان «پوپک» برای دومین سال متوالی در اصفهان و در نوروز ۱۴۰۲ برگزار می شود، خاطرنشان کرد: هدف از برگزاری جشنواره نقاشی پوپک این است که شهروندان، هم وطنان و مسافران نوروزی ضمن آشنایی با این جشنواره، آثار خود را به این جشنواره ارسال کنند تا در فرصت عید نوروز فضایی شاد را به همراه خانواده هایشان تجربه کنند.

مدیر خانه کودک اصفهان ادامه داد: در این جشنواره کودکان می توانند در این فضای شاد نوروزی با تن پوش های کودک عکس بگیرند و دنیای رنگی خود را رنگی تر و زیباتر کنند. یک غرفه نقاشی ثابت نیز از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر و همچنین از ساعت ۱۵ الی ۱۸ عصر به صورت رایگان در حیاط تالار تیموری(موزه سابق تاریخ طبیعی اصفهان) ایجادشده و کودکان و نوجوانان می توانند به صورت رایگان در آن غرفه، نقاشی بکشند.

او با اشاره به اینکه اولین دوره از جشنواره بین المللی پوپک در سال ۱۴۰۱ با استقبال بسیار خوب علاقه مندان در داخل و خارج از کشور مواجه شد، ابراز امیدواری کرد که در سال ۱۴۰۲ نیز چنین اتفاقی رقم بخورد و با برگزاری این جشنواره در شهر دوستدار کودک اصفهان، گام موثری برای ایجاد نشاط و شادی در بین کودکان و نوجوانان برداشته شود.

کاظمی ثانی اضافه کرد: تاکنون ۲۰۰۰ اثر ایرانی و ۷۰۰ اثر خارجی به دبیرخانه جشنواره رسیده است که طبق نظر کارشناسان ۳۰۰ اثر برتر بر روی گالری مجازی جشنواره بر روی سایت قرار خواهد گرفت.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان