پس از افتتاح خط انتقال آب به دریاچه ارومیه، روزهای خوش دریاچه آغاز شده و امید در دل های مردم این خطه افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، خط انتقال آب از تونل کانی سیب به دریاچه ارومیه پس از چندین سال انتظار مردم و وعده های ناتمام دولت های قبلی، با پیگیری جدی و انجام عملیات اجرایی از سوی دولت سیزدهم، بالاخره در پنجم اسفندماه با حضور رئیس جمهور افتتاح شد.

با افتتاح این خط انتقال و اثرات مثبت آن در افکار عمومی، این بار شاهد تحقق وعده ای از سوی دولتمردان هستیم که کمتر کسی باور داشت در کوتاه مدت عملیاتی شده و نتیجه بخش باشد.

ورود نخستین رگه های آب از خط انتقال به دریاچه و افزایش اندک اندک آب در نقاط مختلف دریاچه، امیدواری مردم و حضور گردشگران را به صورت چشمگیری افزایش داده، تا جایی که در آستانه نوروز طبیعت شاهد رونق گردشگری در این منطقه هستیم.

هرچند به اذعان کارشناسان و خودِ دولتمردان، احیای کامل دریاچه ارومیه امری بسیار سخت است، اما انتقال آب از کانی سیب، مدیریت کشاورزی و نیز نزول بارش ها در فصل بهار می تواند تا حد مناسبی موجب بهبود وضعیت شود.

حضور گردشگران بومی و غیربومی در اطراف دریاچه ارومیه که با خوشحالی و انجام تفریحات سالم نظیر قایق سواری و شنا همراه است، نوید تکرار روزهای خوش و زیبای سالیان گذشته را می دهد که با اندک مدیریتی می تواند به تحقق بپیوندد.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : آذربایجان غربی

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان