مسافرانی که قصد دارند در ایام نوروز در چادرهای مسافرتی اسکان پیدا کنند باید برخی نکات ایمنی را رعایت کنند تا دچار مسمومیت با گاز مونوکسید کربن نشوند.

به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم، هرسال در ایام نوروز شاهد چادر زدن مسافران در شهرها هستیم و کاهش دمای هوا در برخی شهرهای کشور باعث می شود تا مسافرانی که در ایام نوروز در چادرهای مسافرتی اسکان می یابند از وسایل گرمایشی مانند گاز پیک نیک در داخل چادرها استفاده کنند اما یکی از خطراتی که این مسافران را تهدید می کند؛ انتشار گاز مونوکسید کربن است که از آن به عنوان "قاتل خاموش" یاد می شود.

مونوکسید کربن چیست؟

مونوکسید کربن یک گاز بی رنگ و بی بو است که بر اثر احتراق ناقص انواع سوخت ها تولید می شود به دلیل آن که این گاز رنگ و بو ندارد، مرگ بر اثر این گاز را «مرگ خاموش» می نامند.

علل و علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن/ اقدامات اولیه در مواجهه با گازگرفتگی

علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن

تهوع، سردرد، از دست دادن هوشیاری، سرگیجه، افتادن، خواب آلودگی و تهوع و استفراغ از جمله علائم مسمومیت با گاز مونوکسید کربن هستند.

دکتر جعفر میعادفر؛ رئیس سازمان اورژانس کشور توصیه هایی را برای پیشگیری از مسمومیت با گاز مونوکسید کربن در ایام نوروز ارائه کرده که این توضیحات را می توانید در فیلم زیر مشاهده کنید:

 

 

انتهای پیام/

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان