معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان انرژی اتمی ایران در پیام نوروزی خود عنوان کرد: مراسم بزرگداشت سالروز ملی فناوری هسته ای پس از عید فطر برگزار می شود.

به گزارش ایسنا، در متن پیام نوروزی محمد اسلامی می خوانیم: «آغاز سال جدید و فرا رسیدن نوروز باستانی، سال نو و نیز پیشاپیش حلول ماه مبارک رمضان را خدمت مردم شریف و عزیز ایران، همکاران خود در صنعت هسته ای کشور و خانواده گرامی شان، خانواده های شهدای گرانقدر انقلاب اسلامی؛ ایثارگران و جانبازان عزیز، مدافعان حرم، امنیت، سلامت و همچنین اعضای محترم خانواده شهدای هسته ای تبریک و تهنیت عرض می کنم.

خداوند را شاکریم در سالی که گذشت با تلاش روزافزون همکاران مان در صنعت هسته ای کشور، سالی پرتلاش را تجربه کردیم؛ سالی که دستاوردهای دانش بنیان، گستره بزرگی را تحت پوشش خود قرار داد.

امیدواریم با بهره مندی از منویات مقام معظم رهبری، سال ۱۴۰۲ با قابلیت سازی ، سرعت بیشتر و با حرکت منسجم در جهت تحقق اهدافی که در سند جامع راهبردی صنعت هسته ای کشور تدوین شده و برای ما به عنوان یک تکلیف در دستور کار قرار دارد؛ گام برداشته و اقدامات موثر با دستاوردهای روزافزون را در خدمت جامعه قرار دهیم.


خوشحالیم که در راستای سیاست کاهش تنش ها و هیاهوهای هسته ای توانستیم سال گذشته را به گونه ای به پایان برسانیم که آرامش در صنعت هسته ای حکمفرما باشد. سیاستی که توانستیم حرکت خصمانه دشمنان را که نقشه های شومی برای کشور داشتند، متوقف کنیم.

همان طور که ذکر شد با لطف خداوند سال ۱۴۰۱؛ سالی سرشار از تحرک و نشاط برای همه همکاران ما بود و در سراسر سازمان و در همه واحدها، شرکت ها و قسمت ها، اقدامات و کارهای خلاقانه فراوانی انجام شد.

در این راستا همه بخش های صنعت هسته ای بیش از ۱۵۰ طرح دانشی، نوآورانه و فناورانه، خلاقانه، تحقیقاتی و صنعتی را به عنوان دستاورد خویش ثبت کردند. در همین چارچوب در ۲۰ فروردین امسال و با حضور مقام عالی ریاست جمهوری از تعدادی از این طرح ها که امتیاز بالاتری را دریافت کرده اند، رونمایی خواهد شد.

البته ذکر این نکته لازم است که ۲۰ فروردین امسال با لیالی قدر و ماه مبارک رمضان مصادف شده است به همین دلیل و به احتمال زیاد در هفته نخست اردیبهشت ماه و پس از عید فطر، مراسم بزرگداشت سالروز ملی فناوری هسته ای را برگزار می کنیم.

با توجه به وضعیتی که اکنون در کشور داریم، سرفصل های جدیدی را برای گسترش فناوری هسته ای در زندگی مردم آغاز کرده ایم.

در این زمینه تلاش های گسترده ای صورت گرفته تا جهاد تبیین با روش های مختلف انجام شود و با سرعت بخشیدن به پروژه ها شاهد خدمت هرچه بیشتر فناوری هسته ای به مردم عزیز ایران اسلامی باشیم.

همچنین در حوزه پزشکی، درمانی و پرتودهی و نیز در بخش هایی نظیر صنعت، کشاورزی، مواد غذایی و به ویژه محیط زیست بتوانیم خدماتی ارایه کنیم.
رییس سازمان انرژی اتمی تصریح کرد: چنین اقداماتی و نیز حضور ما در استان های گوناگون کمک می کند تا بتوانیم حس نزدیک تری نسبت به مسایل در مناطق مختلف کشور داشته باشیم و از سوی دیگر مردم نیز به شکل مستقیم و ملموس تری نسبت به فناوری هسته ای آگاهی یابند.

در سالیان گذشته شاهد روایتگری های ناجوانمردانه و ظالمانه درباره فناوری و برنامه هسته ای جمهوری اسلامی ایران توسط دشمنان بوده ایم به طوری که با قدرت رسانه ای مخربی که دارند، به صورت ناروا اتهاماتی علیه ایران داشته اند.

در این زمینه تلاش های گسترده ای صورت گرفته تا جهاد تبیین با روش های مختلف انجام شود و با سرعت بخشیدن به پروژه ها شاهد خدمت هرچه بیشتر فناوری هسته ای به مردم عزیز ایران اسلامی باشیم. بدون شک این موضوع موجب خرسندی مجموعه صنعت هسته ای کشور خواهد بود که در سال ۱۴۰۲ قوی تر و با سرعت بالاتری خدمت رسانی به آحاد جامعه انجام شود.»
انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان