رکوردزنی جالب ورود خودرو به گیلان

۱۴۰۲/۰۱/۰۲ ۱۵:۱۷ چاپ کد خبر: 182092
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای استان گیلان از ورود ۴۶۳ هزار و ۱۲۴ خودرو به این استان و افزایش ۱۱ درصدی به نسبت مدت مشابه سال گذشته خبر داد.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، غلامعلی نیک فهم امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت میزان خودروهای وارد شده به استان گیلان اظهار کرد: بر اساس آخرین آمار دریافتی از دستگاه های تردد شمار نصب شده در راه های مواصلاتی استان از ابتدای اجرای طرح نوروزی ۲۴ تا پایان روز ۲۹ اسفندماه ۴۶۳ هزار و ۱۲۴ وسیله نقلیه وارد استان شد که نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۱ درصد افزایش یافته است.

وی با اشاره به اینکه در این مدت ۳۱۳ هزار و ۳۱۳ خودرو از گیلان خارج شده که آمار خروجی نیز نسبت به مدت مشابه سال گذشته ۱۵ درصد افزایش داشته است، بیان کرد: در این مدت بیشترین میزان ورودی از آزاد راه قزوین به رشت با ۲۴۲ هزار و ۵۹۷ خودرو و پس از آن محور رامسر به چابکسر با ۱۲۲ هزار و ۴۹۴ وسیله نقلیه و بیشترین میزان خروجی نیز از طریق محور چابکسر به رامسر با تردد ۱۱۷ هزار و ۱۱ خودرو ثبت شده است.

مدیرکل راهداری و حمل و نقل استان گیلان متوسط ساعتی تردد در جاده های این استان را ۶۸۷ خودرو دانست و گفت: از ابتدای طرح نوروزی متوسط ساعتی تردد در محورهای مواصلاتی گیلان ۶۸۷ وسیله نقلیه در ساعت بوده که در این ایام اوج تردد در محورهای استان یکشنبه گذشته با متوسط ساعتی ۸۵۹ خودرو به ثبت رسیده است.

به گفته نیک فهم از ابتدای طرح نوروزی در گیلان بیشترین میزان تردد در محورهای ارتباطی داخلی استان به جز محورهای ورودی و خروجی مربوط به مسیر امام زاده هاشم، تقاطع سراوان با متوسط تردد روزانه ۴۹ هزار و ۴۶۴ خودرو بوده است.

وی از اجرای پویش همراهان سفر ایمن ویژه نوروز ۱۴۰۲ در استان خبر داد و افزود: این پویش به مناسبت نوروز در چهار ایستگاه شامل مجتمع خدماتی رفاهی آتیه زیباکنار “شهران” در کیلومتر ۱۳ واقع در آزاد راه رشت - قزوین، مجتمع خدماتی رفاهی چایچی در کیلومتر ۲ محور سیاهکل - سنگر، مجتمع خدماتی رفاهی زیبای ضیابر در کیلومتر ۱۸ محور قزوین - پونل و مجتمع خدماتی رفاهی امیر در کیلومتر سه محور پونل - تالش به اجرا درآمده و تا ۱۵ فروردین جاری ادامه دارد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان