نصب علائم هشدار در تالاب انزلی

۱۴۰۲/۰۱/۰۳ ۱۶:۰۷ چاپ کد خبر: 182107
به منظور پیشگیری از بروز حادثه، ۴۱ علامت هشدار و کمک ناوبری در تالاب بین المللی انزلی توسط اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان نصب شد.

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرانزلی، علی منتصر کوهساری رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی  اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: حسب ایمنی آبراه های تالاب، عرض و عمق ایمنی، محدوده های ترافیک و مستعد سوانح دریایی علامت هشدار و کمک ناوبری در موقعیت های مورد نیاز تالاب بین المللی انزلی در یک دهه گذشت نصب می شد.

وی با بیان اینکه هر ساله با توجه به تغییر شرایط ایمنی به دلیل کاهش تراز آب و رسوب گذاری شدید در پهنه آبی تالاب، موقعیت و تعداد این علائم بروزرسانی می شود، افزود: در همین راستا همزمان با طرح ایمنی گردشگری دریایی ویژه نوروز ۱۴۰۲ تعداد ۴۱ علامت هشدار دهنده و کمک ناوبری در موقعیت های مورد نیاز تالاب بین المللی انزلی نصب شد.

رئیس اداره ایمنی و حفاظت دریایی اداره کل بنادر و دریانوردی استان گیلان با تأکید براینکه نصب علائم هشدار برای کاهش سوانح دریایی و تعامل شهر و بندر انجام شد، تصریح کرد: بر اساس دستورالعمل ابلاغی کمیته حمل و نقل دریایی کشور، برخورد با قایقرانان متخلف بر عهده دریابانی استان گیلان بوده که هموطنان می توانند برای شکایت و پیگیری با شماره ۰۱۳۴۴۵۴۶۹۲۰ تماس حاصل کنند.

گفتنی است، گردشگران و هموطنان در صورت بروز حادثه می توانند از طریق شماره تلفن  ۱۵۵۰  که قابلیت برقراری تماس از طریق تلفن ثابت و کلیه اپراتورهای تلفن همراه را دارد، با مرکز هماهنگی جستجو و نجات دریایی (MRCC)  تماس حاصل کنند.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان