به گفته امام جمعه رشت با بیان اینکه عده ای هنوز باور ندارند ما در جنگ اقتصادی هستیم، افزود: پیچیدگی نظام اداری منجر به کاهش انگیزه مردم برای تولید می شود، مسؤولان باید در این زمینه از تولیدکننده حمایت ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی ظهر امروز در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه شهرستان رشت در مصلی بزرگ امام خمینی (ره) با اشاره به سالروز رفراندوم تغییر نظام خبیثانه شاهنشاهی در ایران در ۱۰ فروردین ۵۷ اظهار کرد: بیش از ۹۸ درصد مردم به جمهوری اسلامی رأی آری دادند و ۱۲ فروردین روز جمهوری اسلامی نام گرفت.

وی با اشاره به فرمایشات رهبر معظم انقلاب در حرم مطهر رضوی گفت: حدود ۱۰ سال است رهبر فرزانه انقلاب این سال ها را به نوعی با تولید گره می زنند و به فرموده ایشان در دهه ۹۰ حتی یک درصد رشد اقتصادی نداشتیم در حالی که تولید می تواند کشور را بیمه کند.

امام جمعه رشت با اذعان به وجود تورم در تمام دنیا افزود: دنیا به لحاظ رشد پیشرفت های صنعتی بعد از جنگ جهانی تورم تأثیر اندک داشت اما در جوامع رو به توسعه تاثیر بیشتری می گذارد، ما در بخش های گوناگون رشد داشتیم و امروز یک ایران قوی هستیم اما باید در بخش تولید قدرتمندتر می شدیم.

فلاحتی با تأکید بر اینکه باید موفقیت های ایران پس از انقلاب پررنگ تر می شد، بیان کرد: وظیفه ما این است که ایجاد یأس نکنیم، تورم آثار منفی دارد که افزایش نابرابری در توزیع درآمدها، افزایش مصرف را در پی دارد، کاهش پس انداز و سرمایه گذاری، کاهش رشد اقتصادی و گسترش انواع فسادهای و اداری از آثار منفی تورم است.

وی با اشاره به عوامل تورم گفت: وقتی جامعه ای برای بعضی از تولیدات تقاضا داشت و عرضه کم شد تورم ایجاد می شود، فشار هزینه ها نیز ایجاد تورم در ارزش نرخ می کند و در نهایت افزایش واردات غیر ضروری نیز از عوامل ایجاد تورم است.

امام جمعه رشت با تأکید بر نظارت نقطه با نقطه برای مهار تورم بیان کرد: مبارزه با آثار و عوامل تورم نیز منجر به مهار تورم خواهد بود و تولید می تواند جامعه را در بخش اقتصاد سرپا نگه دارد.

فلاحتی با اشاره به عوامل رشد تولید بیان کرد: توجه به عوامل رشد تولید، هنوز برخی تولیدکنندگان نیازهای جامعه را نمی دانند، باید به تولیدکنندگان صنایع تبدیلی و کارخانجات نیازها گفته شود، به ویژه در حوزه کشاورزی به کشاورزان بگویند نیاز جامعه چیست، ایجاد انگیزه و بهبود شرایط کسب و کار و جذب سرمایه گذار  از عوامل مهم در زمینه رشد تولید خواهد بود.

وی با تأکید بر کنترل قاچاق برای افزایش تولید بیان کرد: من از دستگاه های نظارتی می خواهم در این حوزه دقت ویژه داشته باشند.

امام جمعه رشت با اشاره به مردمی کردن اقتصاد گفت: رهبر انقلاب در مشهد مقدس نیز فرمودند که هنوز اقتصاد ما دولتی است، دولت توجه، کمک و نظارت کند نه اینکه خودش ورود کند.

فلاحتی با بیان اینکه عده ای هنوز باور ندارند ما در جنگ اقتصادی هستیم، افزود: پیچیدگی نظام اداری منجر به کاهش انگیزه مردم برای تولید می شود، مسؤولان باید در این زمینه از تولیدکننده حمایت کنند.

وی با تأکید بر اینکه مسؤولان شهری نباید در ماه مضان فقط به المان های برقی اکتفا کنند، تصریح کرد: تابلوهای عدم روزه خواری باید در جای جای شهر و روستاهای گیلان نصب شود و پیشانی شهر را با تبریک ماه نورانی رمضان مزین کنید، رستوران دارها نیز کنترل شده رفتار کنند تا خدای ناکرده روزه خواری علنی در خیابان ها نداشته باشیم.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان