به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، چند وقتی است که شهروندان شاهد جمع آوری پایه‌های تیرچراغ برق وسط بلوار حافظ در مسیر میدان معلم تا میدان شهید حسین املاکی هستند. 

صادق صادق‌پور در خصوص چرایی این اقدام اظهار کرد: یکی از کارهای در دست اقدام توسط شهرداری، نورپردازی خیابان‌ها و تعمیر تیرهای فرسوده و لامپ‌های سوخته است که در این راستا واحد برق شهرداری اقدامات لازم را انجام می‌دهد. 

شهردار لنگرود با بیان اینکه چند تیر چراغ برق وسط بلوار حافظ در مسیر جاده لاهیجان فرسوده و برای شهروندان خطر آفرین بود، گفت: در اواخر بهمن ماه سال گذشته شاهد وزش بادهای شدید بودیم که در آن زمان به دلیل فرسودگی و همچنین وزش باد، شاهد سقوط هفت تیر چراغ برق در وسط خیابان بودیم که خوشبختانه به کسی نیز آسیبی وارد نشد و این تیرها توسط شهرداری جمع آوری شد. 

به گفته وی، همه تیرها بررسی شد تا با ترمیم، امکان استفاده مجدد از آنان فراهم شود که با بررسی کارشناس مشخص شد که برخی تیرها قابلیت حتی ترمیم هم ندارد و دارای پوسیدگی زیاد می‌باشند که ممکن است هر لحظه خطرآفرین باشد. 

شهردار لنگرود با بیان اینکه شاید بهتر بود که با توجه به فرارسیدن عید نوروز، جمع آوری تیرهای برق به زمان دیگری موکول و در این مدت از روشنایی تیرها استفاده شود، گفت: به دلیل پوسیدگی زیاد تیرها و خطرآفرین بودن برای شهروندان، تیرها جمع آوری و کار به پیمانکار واگذار شد تا شکل قانونی برای طی کردن روند اداری هم سریعا صورت گیرد و تیرهای جدید نیز طی این مدت خریداری شد. 

صادق‌پور با بیان اینکه همه ۴۲ تیر چراغ برق در مسیر جاده لاهیجان از میدان معلم تا میدان شهید املاکی جمع آوری شدند، گفت: برای این مسیر ۴۵ تیر خریداری شده که کار نصب آن آغاز شده و طبق گفته پیمانکار پروژه، تمامی تیرهای خیابان حافظ تا پایان اردیبهشت ماه آینده نصب و این مسیر به صورت کامل روشن می‌شود. 

به گفته وی، تیرهای سابق که در مسیر خیابان حافظ جمع آوری شد نیز توسط واحد برق شهرداری در حال بررسی است تا در صورت ممکن در جاهای دیگر از آن‌ها استفاده شود.

همرسانی کنید:

نظرات شما:

مهرداد 9 فروردین 1402 ساعت 01:01

در ساعت یک عصر یکی از روزهای اوایل اسفند سال 1401 هنگام گذر از بلوار حافظ متوجه شدم که یک سری افراد مشغول بریدن تیرهای روشنایی بلوار حافظ آن هم با دستگاه جوش و بریدن تیرها از یک متری بالای سطح زمین هستند . ابتدا فکر کردم که کارکنان و یا پیمانکاران شهرداری هستند که مشغول بریدن هستند ملی چرا بریدن ؟؟؟؟ در صورتی که راحت ترین کار باز کردن پیچ های پایین پایه ها بود که حداقل این تیرها با توجه به هزینه های انجام شده ،در جاهای دیگر مورد استفاده قرار گیرد ولی با بریدن تیرها یقین کردم که یک سری دزد مشغول ربودن تیرها و قیمت بالای آهن الات بکار رفته هستند ولی با توضیحات بالای ارائه شده توسط شهردار محترم متوجه شدم که شهرداری دنبال کار خیر بوده که سریع اسیر و فی الفور و در طرفه الزمانی تمامی تیرهای روشنایی بلوار حافظ را بدون باز کردن پیچ ها فقط بریده که طوفان و باد بی مروت ، به طور ناگهانی سبب افتادن تیرها و بروز حادثه برای عابران گذری را ایجاد نکند که با توجه به افزایش قانون دیه ، شهرداری محترم دچار خسران بیشتری نگردد و الکی پول بیت المال را خرج ولنگاری های باد و طوفان نکند ......

بنابراین از این درایت جالب شهردار مخترم و شورای محترم شهر و کارکنان خدوم نهایت تشکر و قدردانی به عمل می آید ....

نظر دهید - پسندیدم 1

نظر شما:

security code

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان