مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه آسمان استان در روز طبیعت صاف و آفتابی است، گفت: با توجه به پیش بینی نقشه های هواشناسی، آسمان اکثر مناطق استان گیلان صاف و آفتابی است.

محمد دادرس امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت با اشاره به وضعیت آب وهوای گیلان در روزهای آینده  گفت: سامانه بارشی و ناپایداری که از امداد پنجشنبه وارد استان شده بود به تدریج در حال خروج از استان است. 

مدیرکل هواشناسی گیلان با بیان اینکه آسمان استان در روز طبیعت صاف و آفتابی است، گفت: با توجه به پیش بینی نقشه های هواشناسی، دمای هوای در روزهای آینده ۶ درجه سلسیوس افزایش پیدا می کند.

وی با اشاره به اینکه در روزهای گذشته بارش در ارتفاعات و به صورت برف بود، افزود: در روز گذشته در ارتفاعات تالش، ماسال، سیاهکل و املش بارش برف را شاهد بودیم که به تدریج از امشب این سامانه بارشی از گیلان خارج می شود. 

مدیرکل هواشناسی استان گیلان با اشاره به وضعیت دریای خزر در روزهای آینده بیان کرد: دریا پس از چند روز مواج و طوفانی، از روز یک شنبه برای انجام فعالیت های دریایی و صید و صیادی مناسب است. 

مدیرکل هواشناسی گیلان بابیان اینکه ساکنان حاشیه جنگل ها و گردشگران از روشن کردن آتش در عرصه های جنگلی جدا خودداری کنند، گفت: با توجه به شرایط خاص فصل بهار و همچنین احتمال آب شدن برف ارتفاعات، مردم و مسافران از استقرار و برپایی چادرهای مسافرتی در ارتفاعات و در مسیر ررودخانه ها جداً خودداری کنند. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان