در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

ماه رمضان فرصتی برای مبارزه بافرعون درون

۱۴۰۲/۰۱/۱۶ ۰۳:۰۱ کد خبر: 182427
نماینده ولی فقیه در گیلان یکی از دلایل درخشش جامعه اسلامی در عرصه های گوناگون و تاثیرگذاری میان نسل جدید را گرایش به قرآن دانست و گفت: طالب جنت الهی باید در برابر نفس خود ایستادگی کند و با قرآن مانوس ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، آیت الله رسول فلاحتی امروز در اختتامیه محفل قرآنی شعبانیه استان گیلان با اشاره به جایگاه والای قرآن کریم و نعمت هدایت کتاب الهی اظهار کرد: قرآن کتاب هدایت است اما انسانی که اهل تقوا و پرواپیشه نباشد و با فرعون درون خود مبارزه نکند، ممکن است کنار قرآن باشد اما خیری برای روح و جانش نداشته باشد. 

وی به اهمیت معرفت دینی اشاره کرد و گفت: انسان باید در ابتدا رذایل و صفاتی که مایه ذلت و دوری او از معنویت می شود را از درون خود پاک سازد سپس صفات خوب را جایگزین کند. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان با بیان اینکه کسی که به بندگی خدا روی می آورد، عزیز است، افزود: در روایات آمده، انسانی که خود را از ذلت نفس برهاند و به سمت عزت و بندگی خدا برود خداوند ۲ چیز نصیبش خواهد کرد؛ خداوند انیس چنین انسانی خواهد شد و به او عزت نفس خواهد داد تا جایی که بدون مال، ثروت و طائفه عزیز خواهد شد. 

فلاحتی با اشاره به مسئله معصیت و طاعت بیان کرد: شرایط برای اینکه انسان با خواسته های نفسانی خود همراه شود فراهم است اما انسان نمی تواند از این میدان مبارزه به زودی خود را نجات دهد چراکه باید در ابتدا با فرعون درون خود مبارزه کند. 

وی با بیان اینکه در ماه مبارک رمضان، شرایط و ابزارها برای انسان فراهم است تا بتواند در ۱۱ ماه دیگرِ سال با فرعون درونش مبارزه کند، گفت: انسانی که طالب جنت الهی است باید در برابر نفس خود ایستادگی کند و کسی که با کتاب خدا مأنوس باشد، انیس و مونس او خداست. 

نماینده ولی فقیه در استان گیلان یکی از دلایل درخشش جامعه اسلامی در عرصه های گوناگون و تاثیرگذاری میان نسل جدید را گرایش به قرآن و کتاب الهی دانست و افزود: این وعده خداست که پیامبرش فرمود بگو من تابع کتاب خدا هستم. 

فلاحتی با اشاره به اهمیت عمل به قرآن و طهارت روح و جان تصریح کرد: قرآن از ما انتظار طهارت دارد؛ پیامبر خدا فرمود «خداوند کسی که از معصیت و خواسته های نفسانی خود فاصله بگیرد، خداوند او را به جایگاه و مرتبه می رساند و او را به سویی که باید برود می برد». 

انتهای پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان