مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از رشد ۶۵ درصدی بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری گیلان در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و بیان کرد: به ترتیب ماسوله، موزه میراث روستایی گیلان، قلعه رودخان و ...

ولی جهانی، مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان و دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر استان امروز در گفت وگو با خبرنگار فارس در رشت از رشد ۴۱ درصدی ورود خودرو به استان از تاریخ ۲۵ اسفند سال گذشته تا ۱۵ فروردین خبر داد و اظهار کرد: طی این مدت بالغ بر ۲ میلیون و ۵۶۴ هزار خودرو و حدود ۱۲ میلیون نفر مسافر از همین طریق وارد استان شده اند.

وی با اشاره به سهم استان ها در ورود به گیلان، گفت: استان های تهران، البرز، آذربایجان شرقی و مازندران بیشترین سهم را در ورود خودرو به گیلان در طول تعطیلات نوروزی را ثبت کردند.

دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان از کاهش ۱۵ درصدی تعداد مجروحان تصادفات طی تعطیلات نوروزی امسال خبر داد و افزود: در طی این مدت ۲۸۴ نفر مجروح تصادفات و ۱۵ نفر نیز فوت شده اند.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری گیلان از رشد ۶۵ درصدی بازدیدکنندگان از اماکن گردشگری گیلان در طول تعطیلات نوروزی خبر داد و بیان کرد: به ترتیب ماسوله، موزه میراث روستایی گیلان، قلعه رودخان و بام سبز لاهیجان بیشترین بازدیدکننده را در تعطیلات اخیر داشته اند.

جهانی از رشد ۹۰ درصدی در تعداد مسافران اقامت کننده به ازای هر شب اقامت و همچنین رشد ۶۳ درصدی در تعداد مسافران اقامت کننده خارجی با ۳۱۶ نفر خبر داد.

به گفته دبیر ستاد اجرایی خدمات سفر گیلان بیشترین اقامت در ایام سفر مربوط به شهرستان بندر انزلی در روز چهارم فروردین با ۶۵۰ هزار نفر اقامت کننده بوده است.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان