به گزارش سایت خبری تحلیلی لنگرخبر، لیلاکوه واقع در لنگرود یکی از مناطق بسیار زیبا و دلنشین برای سفرهای توریستی می باشد، این کوه از توابع لنگرود گیلان بوده و فاصله آن تا لنگرود سه کیلومتر است. هنوز هم که هنوز است مردم گیلکی آن با نام "لیلی کوه" می‌شناسند.

از باغ‌های پرتقال گرفته باغات چای، جنگل‌های مخملی سبز، قهوه خانه‌ها و قلیان سراهای متعدد، صدای جوی آب، آبشارهایی در دل کوه و چشمه‌ها همگی در جذب گردشگران به سمت این منطقه نقش دارند.

دلیل نامگذاری لیلاکوه

برخی از افراد معتقدند که دلیل نامگذاری لیلاکوه “لیاشاه” به معنای “شاه دختر” است. بعضی هم نیز بر این باورند که لیلاشاه یکی از دختران پادشاه گیلان بوده که افتخارات بسیار زیادی را در نبردهای مختلف کسب کرده است.

مکان‌های دیدنی حوالی لیلاکوه

جدا از زیبایی‌هایی که لیلاکوه به تنهایی در خود جای داده است بازدید از سایر مناطق لیلاکوه بسیار لذت بخش و خاطره انگیز است. از جمله همین مکان‌های زیبا و دیدنی می توان به علی آباد، کومله، ملات، اطاقور اشاره کرد.

باغ چایی لیلاکوه

برای اینکه به باغ‌های چایی زیبای لیلاکوه برسید بایستی یک مسیر پر پیچ و خم و خاکی را که بسیار دیدنی است طی کنید. شما با وارد شدن به این مسیر مات و مبهوت پوشش سبز مخملی و مدهوش عطر چایی خواهید شد. همین یک گزینه بهانه خوبی برای جذب گردشگران بسیاری از همه نقاط کشور و حتی خارج از کشور به این منطقه می‌باشد؛ میدان لیلا کوه به واسطه این باغ‌ها به خط الرأس عطاکوه می‌رسد. قله عطاکو به عنوان مرتفع‌ترین قله منطقه لاهیجان به لنگرود شناخته شده است که از شمال غرب به لاهیجان و از شمال شرق به لنگرود اشراف دارد و ارتفاع آن تقریباً ۷۰۰ متر از سطح دریا است. بر روی قله عطاکوه دکل های مخابراتی، تلویزیونی و رادیویی وجود دارد که به همین دلیل اهالی این منطقه به این قله "دکل" می‌گویند./ایرنا

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : لیلاکوه

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان