در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

خادمان بی مرز به عشایر گیلان را بشناسید

۱۴۰۲/۰۲/۰۸ ۱۶:۰۸ کد خبر: 183043
مردمان عشایر و ییلاق گیلان، به طور مستقیم خدمات دامپزشکی از جمله توصیه های بهداشتی و مراقبت های لازم برای پیشگیری از بیماری های دامی را دریافت کردند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حمیدرضا دنیادیده، یکی از دستاوردهای نظام جمهوری اسلامی ایران پس از انقلاب اسلامی، توزیع خدمات و دسترسی همه مردم به ویژه مردم روستا و عشایر به خدمات سلامت محور از جمله در بخش بهداشت و درمان دام و طیور است. 

همان گونه که نظام در بخش بهداشت و درمان انسان، خدمات مؤثر و مثمر ثمری را در روستاها و مناطق عشایری داشته، خدمات دامپزشکی نیز فراتر از آن در مناطق روستایی و عشایری نفوذ بسیاری دارد و خدماتش برای مردمان آن مناطق محسوس و ملموس است. 

یکی از مهمترین دلایلی که خدمات دامپزشکی در روستاها و عشایر بسیار پررنگ است و مردم به چشم آن را می بینند و خدماتش را لمس می کنند، ارتباط مستقیم خادمان نظام در این بخش با مردمان و ذینفعان آن است؛ ارتباطی که از کارشناس تا پزشک یا رئیس تا مدیرکلش با مردمان روستا و عشایر دیده می شود و بین آن ها در ارایه خدمات، مرزی وجود ندارد.

حضور مدیران کل بین مردم روستاها و عشایر شهرستان در قالب اردوهای جهادی منتج به دیدار و گفت وگو با عشایر و گله داران می شود که خدمت رسانی به این گروه را آسان تر می کند و از سوی دیگر می توانند راحت تر سوالات و مشکلات خود را مطرح کنند.

هادی بابایی، مدیرکل دامپزشکی گیلان هم در منطقه ییلاقی شهرستان املش از جمله «شبیه و مُرَبو» ، در بین گاوداران و گله داران عشایری حضور می یابد. 

بابایی این ارتباط را دو سویه می داند و معتقد است که «موفقیت اداره دامپزشکی در اجرای برنامه های بهداشتی، مرهون همکاری همه جانبه دامداران است.» و همچنان از دامداران عشایر و ییلاقی درخواست دارد تا در اجرای عملیات صحرایی دامپزشکی برای جلوگیری از بیماری های مهم و شایع منطقه مشارکت کامل داشته باشند.  

دامداران مناطق ییلاقی و صعب العبور املش از خدمات دامپزشکی در تمام فصول رضایت دارند اما با این حال هنزو مشکلات و سوالاتی دارند که آن را با مدیران مطرح می کنند. 


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان