مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس با بیان اینکه آماده پذیرش سرمایه گذاران ایرانی در منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» هستیم، گفت: این آمادگی وجود دارد که برای پیشبرد سریع کارها در آینده نزدیک با مدیران این ...

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه امروز در سفر به فدراسیون روسیه با سرگی میلوشکین مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» آستراخان روسیه دیدار و طرفین در خصوص وضعیت زیرساخت های اقتصادی ۲ کشور و افزایش سطح همکاری های تجاری گفت وگو کردند. 

هادی تیزهوش تابان رییس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه در این دیدار که در دفتر کار مدیر عامل منطقه ویژه لوتوس در آستراخان انجام شد، طرفین در خصوص توسعه و گسترش زیرساخت های ۲ کشور و ارتقای همکاری های تجاری و اقتصادی ایران و روسیه و همچنین تقویت روابط منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» آستراخان با منطقه آزاد اقتصادی انزلی مذاکره و تبادل نظر کردند. 

تیزهوش تابان در این دیدار با بیان اینکه برخی از شرکت ایرانی برای تولید کالاهای خود از جهت تامین مواد اولیه در ایران محدودیت دارند، اظهار کرد: برای تامین مواد اولیه برخی کالاها در روسیه محدودیت وجود ندارد و به این دلیل آن ها تمایل دارند برای تولید محصولات خود در روسیه سرمایه گذاری کنند. 

سرگی میلوشکین نیز در این دیدار با ابراز خرسندی از توسعه همکاری های تجاری و اقتصادی و زیرساختی اظهار کرد: با کمال میل آماده پذیرش سرمایه گذاران ایرانی در منطقه ویژه اقتصادی «لوتوس» هستیم و این آمادگی وجود دارد که برای پیشبرد سریع کارها در آینده نزدیک با مدیران این شرکت ها با ویدئوکنفرانس ارتباط برقرار و شرایط تاسیس شرکت را در آستراخان برای آن ها تشریح کنند. 

به گفته مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لوتوس، برای تقویت روابط مناطق آزاد و مناطق تجاری ۲ کشور در حال تشکیل اتحادیه مناطق آزاد در روسیه هستند که مناطق آزاد اقتصادی ایران نیز برای عضویت در آن دعوت می شوند. 

همچنین رئیس اتاق بازرگانی مشترک ایران و روسیه با دعوت از میلوشکین برای سفر به ایران، با استقبال وی روبرو شد و میلوشکین ضمن سفر خود در آینده ای نزدیک به ایران، به بازدید از مناطق آزاد انزلی و چابهار اشاره کرد. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان