نماینده عالی دولت در گیلان با تاکید بر لزوم توجه به بهره برداری از ظرفیت مهم شرکت چوکا در ایجاد اشتغال در استان گفت: از شرکت شستا درخواست ویژه داریم به حل مشکلات کارخانه چوکا رسیدگی کند.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی استاندار گیلان امروز در دیدار با ابراهیم بازیان مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شستا در استانداری گیلان اظهار کرد: در سال رشد تولید و مهار تورم باید از ظرفیت شرکت هایی مانند شستا نهایت بهره برداری بشود زیرا این شرکت دارای توان و امکانات خوبی است. 

وی با اشاره به وجود واحدهای تولیدی عظیم زیر مجموعه شرکت شستا در گیلان گفت: در این استان واحدهای تولیدی خوبی مثل چوکا تالش، سیمان خزر و کاسپین دارو وجود دارد که هر کدام یک ظرفیت بالقوه در حوزه اشتغال است. 

نماینده عالی دولت در گیلان چوکا تالش را مجموعه تولیدی عظیم حوزه چوب و کاغذ دانست و افزود: چوکا یک مجموعه تولیدی بسیار مهمی است که نیاز به توسعه و بازسازی دارد ولی در چند سال گذشته به دلیل برخی مشکلات دچار تعدیل نیرو شد و نیازمند همدلی و کمک است. 

استاندار گیلان با تاکید بر لزوم بهره گیری مناسب از ظرفیت مهم شرکت چوکا در ایجاد اشتغال در استان بیان کرد: طی سالیان گذشته از ظرفیت چوکا به خوبی استفاده نشد درحالی که این مجموعه قادر است بخش اعظمی از کاغذ کشور را تولید و عرضه کند. 

به گفته عباسی، در سال مهار تورم و رشد تولید دولت سیزدهم در توسعه بنگاه های دولتی اهتمام ویژه ای داشته و ما هم در گیلان از هیچ تلاشی برای بازسازی و توسعه زیر بنایی دریغ نمی کنیم. 

وی با ابراز خرسندی از اقدامات صورت گرفته در خصوص تولید صنوبر و زراعت چوب در گیلان گفت: یکی از تاکیدات مقام معظم رهبری در چندسال اخیر توسعه زراعت چوب بوده است و در همین راستا دولت سیزدهم در تبعیت از رهبر معظم انقلاب برنامه های خوبی را در دستور کار قرار داده است. 

نماینده عالی دولت در گیلان با اشاره به نقش اقتصاد دریامحور در افزایش صادرات محصولات غیر نفتی تصریح کرد: گیلان به دلیل وجود نوار ساحلی در حوزه کشتیرانی دارای موقعیت بسیار خوبی است که به این منظور از شرکت سرمایه گذاری شستا می خواهم در توسعه صنایع کشتیرانی و دریایی در این استان به دولت مردمی کمک کند. 

عباسی با بیان اینکه با تکمیل کریدور شمال - جنوب باید در شرکت شستا به بخش اقتصاد دریا محور در افق پنج ساله توجه شود زیرا همواره یکی از تاکیدات ریاست محترم جمهوری و مقام معظم رهبری توسعه صادرات غیر نفتی است، افزود: در بحث انرژی در فصلهای تابستان و زمستان بعضا با مشکلاتی در برخی کارخانجات مواجه هستیم که با سرمایه گذاری در این بخش باید از تعطیلی این واحدها جلوگیری کرد. 

محصولات تولیدی شرکتهای شستا در گیلان بسیار مرغوب و صادراتی هستند
مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری شستا نیز در این دیدار با اشاره به صادرات محصولات تولید شده در شرکت های زیر مجموعه شستا در گیلان اظهار کرد: محصولات تولید شده در سیمان خزر یکی از مرغوب ترین محصولات تولیدی کشور است وحتی به کشورهای دیگر مثل روسیه صادر می شود. 

ابراهیم بازیان با ابراز خرسندی از افتتاح و توسعه شرکت کاسپین در شهرک صنعتی گفت: شرکت دارویی کاسپین دومین شرکت زیر مجموعه شستا است که در تولید داروهای مهم و رفع کمبود دارو مانند داروی رفع انعقاد در کشور نقش بسیار مهمی دارد. 

مدیرعامل شستا در بخش دیگر از اظهاراتش بیان کرد: بحث چوکا یکی از مسائل مهم در کشور و گیلان است که دولت به کمک این شرکت تلاش دارد سرمایه شرکت را افزایش دهد که در این صورت مشکلات جاری این واحد تولیدی برطرف می شود. 

بازیان با تاکید بر لزوم توجه به توسعه زیرساخت های حمل و نقل دریایی در گیلان افزود: این استان یکی از استان های با ظرفیت در حوزه دریانوردی و حمل و نقل دریایی است، لذا در بخش کشتیرانی خزر در تلاشیم تا آن را توسعه داده و به توسعه اقتصاد دریامحور در گیلان کمک کنیم. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان