به گزاشر لنگرخبر، پیش از ظهر امروز نشست هم اندیشی اساتید و نخبگان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با محوریت «رویکرد نوین به طب سنتی» در سالن اجلاس دانشکده پرستاری و مامایی شهید بهشتی رشت برگزار شد.

تمرکز گیلان بر طب سنتی در درمان

 محمدتقی آشوبی، سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با اشاره به اهمیت و جایگاه طب سنتی در نظام سلامت، اظهار کرد: طب سنتی یکی از برنامه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان و هم جهت با برنامه های وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی است.

 وی با اشاره به ضرورت هدایت دانشگاه اسلامی به سمت طب سنتی در جهت توسعه خدمات درمانی، افزود: در سند اسلامی شدن دانشگاه ها، جایگاه طب سنتی به خوبی دیده شده و خوشبختانه رویکرد دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این زمینه معطوف و متمرکز است.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گیلان طب سنتی را لازم و حذف آن را غیرممکن دانست و گفت: باید به ایجاد ارتباط طب سنتی با معاونت تحقیقات و فناوری و همچنین معاونت آموزشی دانشگاه به عنوان یک تکلیف، نگریسته شود.

 آشوبی فراهم کردن بستر گفت وگو و هم اندیشی در جهت ارتقای سلامت استان را مؤثر دانست و افزود: باید از ظرفیت منابع انسانی و تجهیزاتی مجموعه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در توسعه فعالیت های سلامت محور به ویژه در طب سنتی بهره گرفت.

 وی همچنین از آمادگی همه جانبه دانشگاه جهت توسعه خدمات آموزشی، بهداشتی و درمانی با بهره گیری از علوم مرتبط با طب سنتی خبر داد.

تبیین اهداف مشترک طب سنتی با طب نوین

 حجت الاسلام والمسلمین علی اسماعیلی، مسؤول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست، اظهار کرد: هدف از برگزاری این نشست، گفت وگو در زمینه اهداف مشترک طب سنتی با طب نوین است.

 گفتنی است در این نشست، پیدایش، توانمندی ها، تشخیص بیماری ها، مداخلات و پاسخگویی طب سنتی در جهان و ایران توسط پروین رو، عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان تبیین و تشریح شد.

 همچنین تعدادی از اعضای هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی گیلان نیز در این نشست به بیان سؤالات، دغدغه ها و راهکارهای علمی و پیامدهای آن پیرامون طب سنتی پرداختند.

 پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان