فرزند مرحوم فرج الله سلحشور با اشاره به توقف ساخت سریال حضرت موسی (ع) پس از فوت پدر، گفت: هرکارگردانی که بخواهد سریال موسی (ع) را بسازد فیلمش را تحریم می کنند؛ زیرا یک فیلم ضد صهیونیستی است.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حجت الاسلام والمسلمین بصیر سلحشور فرزند مرحوم فرج الله سلحشور، عصر امروز در اختتامیه سومین جشنواره استانی حبیب در سالن اجتماعات دانشگاه آزاد اسلامی گیلان با اشاره به گلایه مندی مرحوم فرج الله سلحشور اظهار کرد: پدر در نزد آیت الله مصباح گلایه مند بودند که چرا از اقدامات فرهنگی حمایت نشده و یا تحریم می شود اما آیت الله مصباح جواب ارزنده ای دادند.

وی با بیان اینکه برای اعتلای اسلام و امکانات هم فراهم شود در اشتباهید از حضرت آدم تا کنون اگر کسی در این راه درست حرکت کند باید شیطان جلوی او بایستد اگر این اتفاق نیفتاد باید به آن حرکت نباید چشم امید بست.

سلحشور با بیان اینکه در حرکت درست به سوی اعتلای اسلام قطعا منافقین و نفوذی ها خواهند بود، افزود: چنین حرکت های خوبی که با حضور تشکل های مذهبی برگزار می شود مظلومیتی در چهره شان است چرا که این افراد با سختی و استضعاف مشغول به کار هستند.

فرزند مرحوم سلحشور با اشاره به توقف ساخت سریال حضرت موسی(ع) پس از فوت مرحوم سلحشور تصریح کرد: اگر بگوییم داستان حضرت موسی(ع) مهمترین داستان قرآن است شاید اشتباه نباشید چرا که بیش از هزار آیه از قرآن مربوط به قوم بنی اسرائیل است پس قضیه آن طور که من فهمیدم خیلی مهم است چرا که هرچه ما می خواهیم امروز برای جهاد تبیین به مردم بگوییم در هر عرصه ای در داستان حضرت موسی (ع) موجود است.

ابراهیم حاتمی کیا سریال حضرت موسی (ع) را تمام می کند

وی با بیان اینکه ساخت فیلم حضرت موسی (ع) بودجه عظیمی می خواهد و در حال حاضر این کار در صدا و سیما مانده، افزود: سریال های هم عرض این کار بودجه های زیادی دارند، اکنون بحث بودجه و کارگردانی مطرح است و هر کارگردانی که بخواهد این کار را به اتمام برساند جانش در خطر بوده و فیلمش را تحریم می کنند چرا که یک فیلم ضد صهیونیستی است.

سلحشور با بیان اینکه فیلم حضرت موسی(ع) اکنون دست آقای حاتمی کیاست و ما از این بابت خوشحالیم، گفت: داستان های دیگری همچون داستان حضرت یونس(ع) و عزیر نیز پیش از فوت مرحوم سلحشور به دست ایشان نگاشته شد و اکنون در مجموعه تبیان در حال پیگیری آن ها هستیم.

سریال ۴۰ قسمتی داستان حضرت یحیی (ع) در حال ساخت است

فرزند مرحوم سلحشور با اشاره به ساخت سریال حضرت ابراهیم (ع) بیان کرد: این سریال بسیار جذاب خواهد بود، همچنین داستان حضرت یحیی (ع) نیز به عنوان سریالی ۴۰ قسمتی در حال ساخت است و امیدواریم با وجود تمامی موانع این کارها را به اتمام برسانیم.

وی با بیان اینکه اگر داستان حضرت موسی (ع) به خوبی ساخته شود بهترین اقدام فرهنگی جمهوری اسلامی در طی سالیان گذشته خواهد بود، گفت: داستان حضرت یوسف (ع) نیز بسیار موثر بود چرا که در ۹۶ کشور جهان پخش شد، کدام اثر سینمای ایران چنین قابلیتی داشت که از مرزها عبور کند؟ این برکتش متعلق به قرآن است چرا که قصص قرآن اَبَر داستان است.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان