پرویز محمدنژاد امروز در گفت‌وگو با خبرنگار لنگرخبر با بیان اینکه شهرستان لنگرود آخرین نقطه آبخور سد سفیدرود است، اظهار کرد: هرساله اراضی کشاورزی در این شهرستان با کمبود تامین آب زراعی مواجه هستند لذا برای حل این مشکل  باید به یک استقلال در حوزه تامین آب زراعی برسیم. 

وی از اختصاص و توسعه ۲۴ پمپاژ آب در شهرستان لنگرود خبر داد و افزود: در گذشته طرح های زیرساختی خوبی در خصوص حل مشکل آب کشاورزی در لنگرود وجود داشته که هیچ اقدامی برای بهره برداری از آن  انجام نشد ولی در یک سال گذشته ۲۴ پمپاژ آب با اعتبار ۳۰۰ میلیارد ریال برای اراضی کشاورزی در این شهرستان تامین شد. 

نماینده مردم شهرستان لنگرود در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اهتمام دولت برای تامین آب زراعی در تمامی نقاط گیلان گفت: در همین راستا با اعتبار ۳۵۰ میلیارد ریالی موفق شدیم در سال جدید ۲ دستگاه پمپاژ آب بسیار قوی را برای شهرستان لنگرود تهیه کنیم که بخش اعظمی از مشکل تامین آب زراعی را برطرف می کند. 

به گفته محمدنژاد، باید وابستگی اراضی کشاورزی شهرستان لنگرود به سد سفیدرود به پایین ترین میزان خود برسد زیرا در غیر این صورت نمی توان به هیچ توفیقی رسید. 

وی یکی از مهمترین راه ها در کاهش تنش آبی در لنگرود را لایرینگ و لایروبی انهار دانست و بیان کرد: با تلاش های صورت گرفته و به این منظور ۱۵ میلیارد تومان اعتبار برای انجام این مهم در انهار شهرستان لنگرود تعلق گرفته است. 

پایان پیام/۸۴۰۰۸

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان