رئیس سازمان انرژی اتمی گفت: روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است.

به گزارش ایسنا، محمد اسلامی در حاشیه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در رابطه با مذاکرات برجام، اظهار کرد: آژانس مسئول مذاکرات نیست، مسئولیت به عهده گروه۱+۵  است. روابط ایران و آژانس بر اساس پادمان و NPT برقرار است و نظارت ها ادامه دارد و هیچ خدشه ای در آن نبوده و خللی به وجود نیامده است و تداوم دارد.

رئیس سازمان انرژی اتمی افزود: گروسی از همکاری با ایران ابراز رضایت کرده اما نکته مهم این است که آژانس انرژی اتمی طرف مذاکره ما در برجام نیست.

وی در پاسخ به پرسشی درباره کاهش نظارت ها در مراکز هسته ای، گفت: خیر چنین چیزی نیست. روابط ایران و آژانس طبق بیانیه تهران برقرار و در حال تداوم است.

اسلامی در پاسخ به پرسشی درباره لغو تحریم تسلیحاتی ایران در ماه اکتبر امسال، گفت: بله، طبق برجام باید همه این تحریم ها برداشته شوند.

رئیس سازمان انرژی اتمی در پاسخ به پرسشی درباره اینکه اگر لغو تحریم ها رخ ندهد چه اتفاقی می افتد، گفت: این بحث دیگری است. آمریکا از برجام خارج شده و مذاکراتی که دارد انجام می شود برای بازگشت آمریکا به برجام است تداوم هم  داشته است ولی باید در این زمینه با مسئولان وزارت خارجه صحبت کنید.

انتهای پیام

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان