استاندار گیلان در واکنش به انتقادات رئیس اتاق بازرگانی گیلان از وضعیت گمرک آستارا گفت: روند ساخت پل جدید گمرگ آستارا تسریع شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، اسدالله عباسی عصر امروز  در جلسه بررسی مشکلات گمرک مرزی آستارا در سالن شهید انصاری استانداری با اشاره به دغه دغه های مطرح شده از سوی رئیس جدید اتاق بازرگانی گیلان، اظهار کرد: یکی از دغدغه های مهم اتاق جدید بازرگانی گیلان وضعت گمرک مرزی شهرستان آستاراست که در این جلسه با حضور مدیران کل دستگاه های متولی به وضعیت این گمرک رسیدگی شد.

وی با اشاره به الکترونیکی شدن انجام امور مربوط به نوبت گیری و ترخیص کالا در گمرگ آستارا، گفت: دولت از نخستین روزهای بروز مشکل تمهیدات لازم را در این خصوص  اتخاذ کرد که  با توجه به افزایش تقاضا برای صادرات کالا، بار ترافیک در این گمرک کاهشی خواهد شد.

استاندار با تأکید بر لزوم توجه بر نظارت در نوبت دهی ترخیص و حضور کامیون ها در گمرگ مرزی آستارا، بیان کرد: هماهنگی ها لازم با فرمانداری  آستارا و دیگر نهادهای مربوطه انجام شده است تا در گمرگ مرزی هیچگونه تخلفی در نوبت دهی مشاهده نشود.

 

انتقاد رضائیان از وضعیت گمرک آستارا

قاسم رضائیان رئیس اتاق بازرگانی گیلان در این نشست یکی از اصلی ترین مشکلات بازرگانان گیلان برای صادرات را وضعیت گمرک مرزی آستارا عنوان کرد و گفت: معطلی بیش از اندازه و فقدان سازوکار مناسب تسهیل گر در حوزه گمرکی، علاوه بر دلسردکردن تجار، خسارات جبران ناپذیری را برای اقتصاد استان به همراه دارد.

گفتنی است استاندار گیلان در واکنش به مباحث مطرح شده توسط رئیس اتاق بازرگانی گیلان، برای رفع دغدغه تجار و صادرکنندگان، دستور تسریع در روند احداث پل جدید گمرک آستارا را صادر کرد.

پایان پیام/۳۳۸۹

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان