به گفته رئیس فدراسیون شطرنج، برای هدایت تیم ملی شطرنج بزرگسالان کشور با ولادیمیر کرامنیک از روسیه به توافق رسیدیم.

به گزارش خبرگزاری فارس از رشت، حسن تأمینی در مجمع سالیانه هیات شطرنج گیلان در رشت اظهار کرد: با شطرنج بازان ملی پوش برای جذب یک مربی طراز اول خارجی هماهنگ کردیم و به همین دلیل با ولادیمیر کرامنیک که یکی از مربیان درجه یک و قهرمان پیشین جهان است، به توافق دست یافتیم تا با این مربی قرارداد ببندیم.

وی با بیان اینکه تمام سعی خود را انجام خواهیم داد تا شطرنج بازان شایسته ما با آمادگی کامل در مسابقات مختلف حضور یابند، گفت: در نهایت بتوانند مقام های ارزشمندی کسب کنند چون هم اینک همه کشورها روی شطرنج ایران حساب ویژه ای باز کرده اند.

رئیس فدراسیون شطرنج با بیان اینکه برگزاری مسابقات بین المللی در استان های مختلف کشور از برنامه های مهم فدراسیون است، افزود: گیلان از استان هایی است که سال گذشته ۲ مسابقه بین المللی را میزبانی کرده و قرار است امسال نیز این ۲ رویداد مهم در استان برگزار شود.

تأمینی با بیان اینکه در حال حاضر مسابقات شطرنج قهرمانی بزرگسالان کشور در کرمان در حال برگزاری است، تصریح کرد: کمک به هیأت ها نیز در دستور کار فدراسیون قرار دارد که در این راستا توانسته ایم یکسری امکانات را به استان ها ارسال کنیم و ۱۵۰ میلیون ریال نیز به هیأت ها کمک نقدی کردیم.

وی به میزبانی مسابقات شطرنج غرب آسیا اشاره کرد و گفت: برای نخستین بار این رقابت ها به میزبانی ایران در تهران از اول خرداد ماه آغاز می شود و تا دهم ماه جاری ادامه خواهد یافت.

به گفته رئیس فدراسیون شطرنج، تاکنون در این مسابقات شطرنج بازانی از کشورهای ایران، عراق، سوریه، لبنان، فلسطین، عمان، کویت و قطر اعلام حضور کرده اند که نفرات برتر به رقابت های جام جهانی شطرنج راه پیدا خواهند کرد.

تأمینی به سایر برنامه های فدراسیون نیز اشاره کرد و افزود: پشتوانه سازی مناسب و حمایت از شطرنج بازان رده های سنی مختلف و همچنین جذب سرمایه گذار بیشتر از دیگر برنامه های فدراسیون به شمار می رود که در این بخش تمرکز زیادی را انجام خواهیم داد.

وی با بیان اینکه بالابردن بودجه فدراسیون از طریق کمک وزارت ورزش دیگر هدف ما است، تصریح کرد: این امر تحقق یافته است و از سوی دیگر بودجه ای که مجلس برای فدراسیون های ورزشی درنظر گرفته به شطرنج هم تعلق گرفته است که سال گذشته اختصاص نیافته بود.

رئیس فدراسیون شطرنج حمایت از شطرنج بازان مستعد و زبده رده های سنی نونهال، نوجوان و جوان را از دیگر برنامه های فدراسیون عنوان کرد و گفت: در این راستا در بحث استعدادیابی ورود کردیم و از آموزش و پرورش نیز در زمینه شناسایی و معرفی استعدادها کمک گرفته ایم.

تأمینی با بیان اینکه هدف این است که شطرنج بازان مستعد را تحت پوشش فدراسیون قرار دهیم و از آنان حمایت کنیم، افزود: همچنین شطرنج بازانی که به عضویت تیم ملی درآیند را تحت پوشش بیمه قرار می دهیم و ماهانه حقوق دریافت می کنند.

وی با اشاره به شرایط شطرنج گیلان بیان کرد: گیلان از دیرباز در رشته شطرنج یکی از قطب های برتر کشور بوده و هم اینک نیز شطرنج بازان، مربیان و پیشکسوتان زبده ای دارد که در همه میادین قدرتمند ظاهر می شوند.

پایان پیام/۸۴۰۰۷

همرسانی کنید:

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان