خط ۶ مترو تهران تکمیل می شود

۱۴۰۲/۰۲/۳۰ ۱۱:۴۷ چاپ کد خبر: 183736
مدیرعامل شرکت متروی تهران گفت: در ادامه روند تکمیل و راه اندازی ایستگاه های باقی مانده خط ۶ متروی تهران، افتتاح ۵.۵ کیلومتر مسیر تونلی و ۵ ایستگاه دیگر در دستور کار قرار دارد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، محسن هرمزی؛ مدیرعامل شرکت متروی تهران اظهار کرد: در ادامه روند تکمیل و راه اندازی ایستگاه های باقی مانده خط 6 متروی تهران، افتتاح 5.5 کیلومتر مسیر تونلی و 5 ایستگاه دیگر در دستور کار قرار دارد؛ این در حالی است که اسفندماه سال گذشته حدود 10 کیلومتر مسیر تونلی و 4 ایستگاه میدان شهدای هفتم تیر (در تقاطع خطوط یک و 6)، میدان حضرت ولیعصر(عج) (در تقاطع خطوط 3 و 6)، بوستان لاله و کارگر در خط 6 به بهره برداری رسید.

هرمزی با اشاره به روند تکمیل و راه اندازی ایستگاه های باقی مانده خط 6 متروی تهران، در مورد افتتاحیه های پیش روی این خط اظهار کرد: خوشبختانه با تأمین منابع مالی لازم و تمرکز ویژه مدیریت شهری بر موضوع تکمیل حداکثری ایستگاه های باقی مانده خطوط موجود شبکه مترو تهران، زمینه افتتاح پروژه های متعددی در خط 6 فراهم شده است.

وی تصریح کرد: غیر از افتتاح فاز نخست پایانه دولت آباد که امیدواریم امسال محقق شود و همچنین پست برق جنوبی خط 6 به همراه 12 ورودی جدید در این خط، در فاز نخست بهره برداری از ایستگاه های در حال تکمیل خط 6، تلاش داریم تا 5/5 کیلومتر مسیر تونلی از ایستگاه شهید ستاری تا ایستگاه شهدای کن که مربوط به بخش شمالی این خط می شود را به بهره برداری برسانیم.

بهره برداری از نخستین ایستگاه پروژه توسعه غربی خط 4 مترو پس از 12 سال

به گفته هرمزی، در این 5/5 کیلومتر مسیر، 5 ایستگاه آیت الله کاشانی، شهر زیبا، شهران، کوهسار و شهدای کن تکمیل و در اختیار شهروندان قرار می گیرد. ارزش این فاز از بهره برداری ایستگاه ها و مسیر تونلی خط 6 مبلغی در حدود 5 هزار میلیارد تومان است.

مدیرعامل شرکت متروی تهران با اشاره به فاز دوم افتتاح ایستگاه های این خط در سال جاری گفت: اگر روند تأمین منابع مالی قابل قبول باشد، می توان در ادامه فرآیند تکمیل ایستگاه های خط 6 شاهد بهره برداری از 5 ایستگاه دیگر به نام های خراسان، شهدای هفدهم شهریور، سرباز، بهار شیراز و شهید نجات اللهی در اواخر سال 1402 باشیم تا عملاً اکثر قریب به اتفاق ایستگاه های خط 6 در مدار استفاده شهروندان قرار گیرد.

براساس این گزارش، در حال حاضر خط 6 متروی تهران در 27 کیلومتر مسیر پیوسته و با 17 ایستگاه در خدمت مردم قرار داشته و تکمیل آن تا رسیدن به 42 کیلومتر مسیر و 32 ایستگاه ادامه خواهد داشت. همچنین خط 6 مترو از ایستگاه دولت آباد در جنوب شرق تهران آغاز و با گذر از زیر معابر مهم شهری، در انتها به ایستگاه شهدای کن در شمال غرب پایتخت می رسد.

انتهای پیام/

همرسانی کنید:
برچسب‎ها : متروی تهران

طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان