در حال بارگذاری... لطفا صبر کنید.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان، مقابله با تعارض منافع را مرز مشخص خادمان مردم در نظام سلامت دانست و تصریح کرد: مسئول و متولی نظام سلامت در دوره کنونی باید تمام وقت در خدمت مردم باشد و بی عدالتی در ارائه ...

به گزارش خبرگزاری فارس از فومن، امروز نشست شورای سلامت شهرستان فومن در سالن اجلاس فرمانداری شهرستان برگزار شد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گیلان در این نشست با مقدم برشمردن بهداشت بر درمان اظهار کرد: در بازدیدهای میدانی به منظور نشان دادن این مهم، ابتدا از مراکز بهداشتی و جامع خدمات سلامت بازدید می شود تا علاوه بر شناسایی نقاط قوت و ضعف، اهمیت بهداشت برای همگان ثابت شود.

محمدتقی آشوبی با اشاره به کاهش زادآوری و افزایش جمعیت سالمندی در استان افزود: عبور و بیرون آمدن از دره جمعیتی برای گیلانیان بسیار سخت است و باید این مهم با اجرای دقیق برنامه جامع جوانی جمعیت و حمایت از خانواده محقق شود.

وی با اشاره به تلاش همگانی در راستای ارتقای زیرساخت های نظام سلامت شهرستان فومن گفت: تأمین و استقرار CT اسکن در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن از مهم ترین برنامه های دانشگاه علوم پزشکی گیلان است.

آشوبی با اشاره به نیاز مردم گوراب پس به یک مرکز شبانه روزی خاطرنشان کرد: یکی از نیازمندی های اصلی این مرکز برای شبانه روزی شدن، افزایش جمعیت تحت پوشش است و لازم است در این راستا اقدامات تجمیعی روستاها انجام شود.

وی مقابله با تعارض منافع را مرز مشخص خادمان مردم در نظام سلامت دانست و تصریح کرد: مسئول و متولی نظام سلامت در دوره کنونی باید تمام وقت در خدمت مردم باشد و بی عدالتی در ارائه خدمت و تبعیض در برخوردها به هیچ وجه قابل قبول نیست.

نماینده مردم شفت و فومن در مجلس شورای اسلامی نیز در این نشست با تبریک اعیاد و ایام و همچنین تقدیر از حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان فومن اظهار کرد: انتظار داریم با امکانات و تجهیزات و منابعی که دانشگاه در اختیار دارد، مشکلات مردم در نظام سلامت شهرستان، کاهش پیدا کند.

خلیل بهروزی فر با اشاره به مواجه شدن مردم با مشکلات و چالش ها به ویژه در بخش اقتصادی، افزود: شهرستان فومن از مناطق گردشگر پذیر در کشور و در دنیا شناخته شده و سالانه میزبان مسافران و گردشگرانی از اقصی نقاط جهان است و لازم است علاوه بر مردم، به جمعیت شناور آن نیز خدمات سلامت محور ارائه شود.

وی با اشاره به رشد شاخص های بهداشتی و درمانی در فومن در مقایسه با سال های گذشته گفت: امروزه نظام بهداشتی و درمانی فومن علاوه بر مردم شهرستان به شهرستان های مجاور نیز خدمات درمانی ارائه می کند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با اشاره به پیگیری های صورت گرفته در راستای تأمین و استقرار دستگاه CT اسکن در بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) بیان کرد: طی پیگیری های مستمر صورت گرفته در سطح ملی، موافقت وزیر بهداشت جهت استقرار این دستگاه تصویربرداری پزشکی برای بیمارستان اخذشده و نیازمند پیگیری های استانی جهت تسریع در استقرار است.

بهروزی فر همچنین خواستار تأمین نیروی انسانی، تجهیزات پزشکی و توسعه نظام آزمایشگاهی و غربالگری در شهرستان فومن شد.

حجت الاسلام والمسلمین محمدامین نقدی، امام جمعه شهرستان فومن نیز در این نشست با تبریک دهه کرامت و تقدیر از حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در شهرستان فومن اظهار کرد: انتظار است آن بخش از خدماتی که مورد مطالبه در فومن است، بر اساس اولویت و مقدوریت در اختیار نظام سلامت قرار بگیرد.

وی سعادتمندی نظام اسلامی را درگرو تأمین سلامت و صحت بدن دانست و افزود: همه باید تلاش کنند تا بدن سالم را برای اقامه یک دین سالم در جامعه فراهم کنند.

امام جمعه شهرستان فومن همچنین توجه به علم ادیان را در کنار علم ابدان، حائز اهمیت دانست و گفت: باید در کنار ارتقای شاخص های سلامت و بهداشت عمومی که به حقیقت نسبت به پیش از انقلاب، رشد فزاینده ای داشته، به اخلاقیات و معنویات مورد تأکید در دین توجه کرد.

نقدی، آرامش واقعی را مأنوس شدن با جامعه دانست و گفت: آرامش واقعی زمانی حاکم می شود که جامعه به اخلاقیات و ارزش ها پایبند و به آن عمل کنند.

فرماندار شهرستان فومن نیز در این نشست با تقدیر از حضور هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان در فومن و همچنین تقدیر از تلاش های کادر بهداشت و درمان در دوران کرونا اظهار کرد: شهرستان فومن در مدیریت و مقابله با بیماری کرونا از شهرستان های موفق و پیشرو در استان بوده و این نشان دهنده تلاش های جانانه و خدمت بی منت مدافعان سلامت بوده است.

موسی فکور، بهورزان، ماماها و دیگر کادر بهداشت و درمان در روستاها را سفیران امید دانست و افزود: سلامت، مورد مطالبه همه آحاد جامعه است و همچون امنیت از اهمیت والایی برخوردار است.

وی با اشاره به برخی نواقص موجود در نظام سلامت فومن گفت: برخی مطالبات زیرساختی، تجهیزاتی، منابع مالی و انسانی در بخش نظام سلامت فومن وجود دارد که نیازمند توجه بیش ازپیش مسئولان استان است.

نماینده عالی دولت در شهرستان فومن، MRI و CT اسکن را دو مطالبه اصلی مردم فومن دانست و بیان کرد: این ۲ مطالبه از مهم ترین خواسته های مردم است که لازم است مسئولان دانشگاه علوم پزشکی گیلان با جدیدیت بیشتری پیگیری کنند.

گفتنی است در ابتدای این نشست، ابوالقاسم عظیم یکتا، مدیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان فومن و کیقباد عاشوری، رئیس بیمارستان امام حسن مجتبی (ع) فومن، گزارشی از مجموعه اقدامات سلامت محور ارائه شده به مردم، مشکلات زیرساختی و همچنین راهکاری پیشنهادی جهت برون رفت آن ها، ارائه کردند.

به گزارش فارس، پیش از تشکیل شورای سلامت شهرستان فومن، بازدید از سوی هیئت رئیسه دانشگاه علوم پزشکی گیلان با همراهی مسئولان شهرستان فومن به صورت میدانی از مراکز بهداشت و درمان شهرستان انجام گرفت.

پایان پیام/۸۴۰۰۸


طراحی و پیاده سازی توسط: بیدسان